30 wyjątkowych prezentów dla 4-letnich chłopców

Ostatnia aktualizacja: 3 maja, 2024

Opublikowano:

GiftExperts jest utrzymywany przez czytelników. Gdy kupujesz przez linki umieszczone na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję.

Kiedy chłopiec kończy 4 lata, jest to ekscytujący etap; w tym wieku są ciekawi otaczającego ich świata, a ich rozwój umysłowy postępuje w szybkim tempie! W rezultacie większość chłopców w tej grupie wiekowej jest zafascynowana praktycznie wszystkim. Dodatkowo, umiejętności społeczne i postęp stają się niezwykle ważne w tym okresie, ponieważ 4-latki zaczynają lepiej rozumieć środowisko społeczne i rozwijać zainteresowanie myślami, doświadczeniami i gustami innych. Naśladowanie i odgrywanie scenariuszy to powszechne formy zabawy w wieku około 4 lat, a wiele prezentów z tej listy będzie zachęcać do tego typu zabawy i rozwoju umiejętności społecznych.

Przy tak szerokiej gamie produktów i doskonałym dostępnym wyborze, wybór prezentu dla 4-letniego chłopca może być trudnym zadaniem. Ta lista przedstawia różnorodne opcje, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

1. Theo Klein: Warsztat Roboczy Bosch (44 elementy)

Theo Klein Bosch Workstation
Dlaczego nam się podoba: Warsztat jest idealny dla dzieci, które uwielbiają odgrywać role. Blat jest wyposażony w wiele akcesoriów, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do zabawy.

Odgrywanie ról to sposób, w jaki czterolatki odkrywają społeczną stronę świata; wykorzystują naśladownictwo i grę aktorską, aby eksperymentować z różnymi sytuacjami i scenariuszami, co z kolei pomaga im wypracować odpowiednie sposoby interakcji oraz „przechowywać” i nadawać sens swoim doświadczeniom społecznym.

Warsztat – stacja robocza – Bosch firmy Theo Klein jest idealną zabawką do odgrywania ról, ponieważ bazuje na prawdziwych produktach Bosch, których stosowanie dziecko mogło zaobserwować u członka rodziny, przyjaciela lub robotnika. Ponadto warsztat jest wyposażony w 40 akcesoriów, które umożliwiają różnorodne zabawy. Ten rodzaj zabawy doskonale wspomaga rozwój drobnej motoryki i zręczności palców, dłoni oraz nadgarstków.

Plusy
 • Zabawka oparta na prawdziwych produktach firmy Bosch
 • Zachęca do odgrywania ról
 • Rozwija zdolności motoryczne i zręczność
 • Zestaw zawiera 40 akcesoriów
Minusy
 • Z uwagi na rozmiar wymaga przestrzeni do przechowywania oraz do zabawy

2. Playmags: Bloki Magnetyczne 3D dla Dzieci – Zestaw do Nauki o Kształtach, Kolorach i Alfabetu

Playmags 100 Piece Super Set
Dlaczego nam się podoba: Wysokiej jakości zabawka konstrukcyjna, która pobudza kreatywność.

Playmags to doskonała zabawka, która świetnie sprawdzi się w każdym domu. Obejmuje szeroki zakres wieku i nawet dorośli uwielbiają z nich korzystać. Playmags 100 posiadają różnorodne elementy, dzięki czemu łatwo jest wcielić w życie wiele pomysłów. Bloki łączą się ze sobą za pomocą magnetyzmu – Playmags są bardzo satysfakcjonującą zabawką konstrukcyjną, która również wspiera ważne umiejętności inżynierskie.

Próba wymyślenia, jak najlepiej zbudować i połączyć płytki, zachęca do podstawowego zrozumienia fizyki i właściwości zjawiska magnetyzmu, a także zwiększa umiejętności rozwiązywania problemów, gdy budowa nie idzie zgodnie z planem! 4-letnie dzieci poprawią swoje umiejętności motoryczne i zdolność kontroli dzięki wysokiej jakości, trwałym elementom. Zabawka jest idealnym prezentem dla tych, którzy uwielbiają zajęcia konstrukcyjne.

Plusy
 • Rozwija umiejętności inżynierskie
 • Cechuje się wysoką jakością i trwałością
 • Zachęca do bycia kreatywnym
 • Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów
 • Zwiększa umiejętności motoryczne
Minusy
 • Nie zawiera skrzynki do przechowywania

3. Psi Patrol: Ultimate Police Rescue Cruiser Pojazd Zabawkowy, Niebieski, dla Dzieci od 3 Lat

Paw Patrol Ultimate Police Rescue Cruiser
Dlaczego nam się podoba: W oparciu o popularną kreskówkę dla dzieci, radiowóz zawiera wszystkie postacie z Psiego patrolu, zapewniając przez to mnóstwo pomysłowej zabawy polegającej również na wymyślaniu scenariuszy.

Jako kreskówka, która jest bardzo popularna wśród 4-letnich chłopców, Psi Patrol jest świetnym tematem do zabawy dla dzieci, ponieważ zawiera szereg scenariuszy – zarówno tymi „dobrymi”, jak i „złymi” bohaterami. Zestaw jest naprawdę dobry, ponieważ zawiera wszystkie postacie z serii, więc żadnych elementów nie trzeba kupować osobno. Wszystkie postacie oznaczają również możliwość tworzenia różnorodnych scenariuszy, które 4-letni chłopiec może odgrywać. Dzieci mogą eksperymentować z różnymi rodzajami interakcji między postaciami i ćwiczyć swoją mowę i język.

Zabawka Psi Patrol zachęca do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, jak również posiada prawdziwe działające części, aby uatrakcyjnić zabawę i poszerzyć wiedzę dzieci na temat technologii.

Plusy
 • Na podstawie popularnej kreskówki dla dzieci
 • Ruszające się części
 • Wszystkie postacie w zestawie
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Poprawia mowę i rozwija umiejętności językowe
Minusy
 • Cena

4. Shifu Orboot – Globus Pedagogiczny dla Dzieci, Rozszerzona Rzeczywistość

Shifu Orboot
Dlaczego nam się podoba: Globusy są świetnym materiałem do nauki, a ten ma dodatkową zaletę w postaci rozszerzonej rzeczywistości!

Globusy są fantastycznym materiałem edukacyjnym. Globus Shifu Orboot będzie służył dziecku przez całe lata szkolne, dodając realizmu do nauki geografii. Zabawka ta idzie o krok dalej, dodając dodatkową warstwę zainteresowania dzięki rozszerzonej rzeczywistości dostępnej poprzez aplikację.

Gdy dzieci zbliżają swoje urządzenie do kuli ziemskiej, mogą uzyskać dostęp do szerokiego zakresu informacji, co rozwija ich umiejętności technologiczne i wspiera pozytywne wykorzystanie technologii. Shifu Orboot jest kompatybilny zarówno z urządzeniami z systemem iOS, jak i Android i pomaga rozwijać zainteresowanie dzieci geografią oraz ich wiedzę o świecie.

Plusy
 • Zwiększa zainteresowanie geografią
 • Zachęca do korzystania z technologii
 • Poprawia umiejętności technologiczne
 • Kompatybilny z urządzeniami iOS i Android
 • Pomaga zdobywać wiedzę
Minusy
 • Wymaga kompatybilnego urządzenia

5. Hot Wheels: Zestaw 50 Samochodzików

Hot Wheels 50 Diecast Car Pack
Dlaczego nam się podoba: Zestaw zawiera aż 50 samochodzików – wszystkie są zapakowane. Będzie to idealny prezent dla 4-letniego chłopca.

Zabawa małymi samochodzikami i pojazdami to popularna rozrywka dla 4-letnich chłopców. Wielu z nich uwielbia zbierać kolekcję samochodów, aby móc się nimi pochwalić i podzielić z przyjaciółmi podczas wspólnych zabaw. Zestaw Hot Wheels to 50 odlewanych samochodów. Jest on idealny, aby rozpocząć zbieranie własnej kolekcji, dzięki dużej gamie dostępnych samochodów.

Aby uczynić ten pakiet jeszcze bardziej ekscytującym, każdy samochód jest pakowany oddzielnie, tak więc 4-letni chłopiec będzie się świetnie bawił również podczas rozpakowywania każdego samochodu z osobna i sprawdzania, które autka już ma. Odlewane samochody są idealne do wzbogacenia scenariuszy zabaw i pobudzenia wyobraźni. Samochodziki mają wiele realistycznych szczegółów, które dziecko może zauważyć i wykorzystać w swoich scenariuszach. W zestawie znajduje się również pudełko do przechowywania, aby ułatwić utrzymanie porządku!

Plusy
 • Pobudza wyobraźnię podczas zabawy
 • Samochodziki mają realistyczne szczegóły
 • W zestawie z pudełkiem do przechowywania
 • Samochody pakowane są oddzielnie
Minusy
 • Wybór samochodów nie jest znany – nie można wybrać samochodzików, które chce się kupić

6. Namiot do Zabawy dla Dzieci – Tipi Canicove

Canicove Teepee Tent
Dlaczego nam się podoba: Wielokrotnie nagradzany namiot typu tipi, który stanowi idealną kryjówkę dla dzieci!

Jaskinie, dziuple i inne „bazy” są popularne wśród czterolatków, ponieważ oferują trochę prywatności i sekretnej przestrzeni do zabawy. Oferują one również możliwość odgrywania ról i dają duże pole do popisu, ponieważ mogą być tradycyjnym tipi, jaskinią nietoperzy, sekretnym legowiskiem… i wieloma innymi! Wszystko zależy od wyobraźni 4-latka.

Namiot Canicove jest wielokrotnie nagradzanym namiotem w stylu tipi, który może być używany zarówno w domu, jak i na dworzu, co czyni go idealnym do zabawy w sypialni, pokoju dziecinnym lub ogrodzie. Dzięki praktycznej konstrukcji można go również łatwo złożyć w celu przechowywania.

Plusy
 • Wielokrotnie nagradzany
 • Zachęca do pomysłowego odgrywania ról
 • Idealny do sypialni i pokoju dziecinnego
 • Może być składany do przechowywania
 • Może być używany na zewnątrz
Minusy
 • – Z uwagi na rozmiar wymaga miejsca do zabawy

7. Lego Duplo – Pociąg Towarowy, Zabawka dla Dzieci

Lego Duplo Cargo Train
Dlaczego nam się podoba: Zestaw ma silniki i pilot, dzięki którym klasyczne Lego Duplo staje się jeszcze bardziej zabawne!

Nawet całkiem małe dzieci interesują się techniką i wykazują się zaskakującymi umiejętnościami. Dlatego pociąg towarowy Lego Duplo to idealny prezent dla 4-letniego chłopca, który jest ciekawy, jak funkcjonują różne rzeczy i dlaczego tak się dzieje. Ten zestaw łączy w sobie wszystkie typowe zabawy z Lego Duplo z łatwym w obsłudze silnikiem typu „pchaj i jedź”. Solidna, przyjazna dzieciom konstrukcja pozwala na zwiększenie zainteresowania i zrozumienia techniki przez dzieci.

Pociągiem Lego Duplo Cargo można również sterować za pomocą aplikacji, co zwiększa umiejętności i wiedzę w zakresie technologii i zapewnia, że zestaw może być używany wraz z rozwojem dziecka.

Plusy
 • Kompatybilny z innymi zestawami Duplo
 • Solidna, przyjazna dzieciom konstrukcja
 • Silnik typu „pchaj i jedź”, łatwy w obsłudze dla dzieci
 • Zwiększa zainteresowanie technologią i jej rozumienie
 • Możliwość sterowania za pomocą aplikacji
Minusy
 • Droższy niż standardowe zestawy Duplo

8. Toy Story – Kask Astronauty Buzz

Buzz Lightyear Astronaut Helmet
Dlaczego nam się podoba: Świetny element garderoby, idealny do zabawy w odgrywanie ról, oparty na popularnej postaci z filmów dla dzieci.

Przebieranie się jest popularnym zajęciem 4-latków i często mają one wiele okazji do robienia tego podczas specjalnych wydarzeń w szkole, na przyjęciach, wakacjach i po prostu podczas codziennych zabaw. W rzeczywistości przebieranie się jest rozszerzeniem odgrywania ról, co pomaga rozwijać umiejętności społeczne i empatię, ponieważ dzieci bawią się i myślą o tym, jak inni mogą się czuć w różnych sytuacjach.

Kask astronauty Buzza Astrala spodoba się 4-letnim chłopcom, którzy są fanami popularnych bajek Toy Story. Kask zawiera wiele efektów specjalnych, takich jak dźwięki i frazy wypowiadane przez postać.

Plusy
 • Oparty na popularnej postaci filmowej
 • Zachęca do pomysłowego odgrywania ról
 • Różnorodne efekty specjalne
 • Dźwięki i wyrażenia postaci
Minusy
 • Wymaga baterii

9. Mini Hulajnoga Deluxe

Micro Scooters Mini Deluxe
Dlaczego nam się podoba: Hulajnoga, która „rośnie” wraz z dzieckiem i pozwala na opanowanie ekscytujących umiejętności fizycznych.

Hulajnogi są popularne wśród dzieci w każdym wieku, a po ukończeniu przez nie 4 lat mogą stać się naprawdę użytecznym środkiem transportu, gdy wózek jest już nieaktualny, a chodzenie ro nadal zbyt wolna sprawa! Mini Hulajnoga Deluxe została zaprojektowana specjalnie dla młodszych dzieci w wieku 2-5 lat – ma rączkę, którą można łatwo dostosować do odpowiedniego wzrostu oraz wiele uchwytów, więc jest idealna dla 4-latka.

Hulajnogi to świetny sposób, aby zachęcić dzieci do zabawy fizycznej na świeżym powietrzu, aby były aktywne i zdrowe oraz aby pomóc im spalić trochę tej niespożytej energii! Hulajnoga pomaga również rozwijać równowagę, koordynację, siłę rdzenia i kontrolę.

Plusy
 • Regulowana wysokość uchwytu
 • Odpowiednia dla dzieci w wieku 2-5 lat
 • Uchwyty na pokładzie
 • Zachęca do zabaw na świeżym powietrzu
 • Rozwija koordynację
Minusy
 • Wymaga wyposażenia ochronnego, np. kasku

10. Playmobil City: Duża Remiza Strażacka

Playmobil City Action Firestation
Dlaczego nam się podoba: Zestaw do zabawy o tematyce straży pożarnej z ekscytującymi dźwiękami i działającymi elementami, które zachęcają do odgrywania wymyślonych ról.

Odgrywanie ról związanych z różnymi zawodami i sposobami życia jest ważnym krokiem milowym w rozwoju, pokazującym, że dziecko potrafi rozumieć i badać kwestie wykraczające poza to, co go bezpośrednio dotyczy. Odgrywanie ról związanych ze służbami ratunkowymi i „ludźmi, którzy nam pomagają” pokazuje, że dziecko zaczyna rozumieć szersze społeczeństwo, w którym żyje.

Zestaw Playmobil City Action Firestation jest idealny do tego rodzaju zabawy, zawiera efekty dźwiękowe i działające elementy, dzięki czemu dzieci mogą odgrywać role w wyobraźni i poznawać straż pożarną. Ten zestaw poprawia również umiejętności konstrukcyjne, ponieważ dzieci muszą postępować zgodnie z instrukcjami, aby go złożyć.

Plusy
 • Zachęca do odgrywania ról w wyobraźni
 • Umożliwia dzieciom poznanie różnych zawodów
 • Rozwija umiejętności konstrukcyjne
 • Elementy robocze
 • Efekty dźwiękowe
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Wóz strażacki sprzedawany jest oddzielnie

11. Brio: Pociąg Osobowy z Dworcem

Brio World Travel Switching Set
Dlaczego nam się podoba: Wspaniały zestaw kolejowy na baterie, który zachęca do zainteresowania się środkami transportu i rozwija umiejętności konstrukcyjne.

Tory kolejowe to klasyczna zabawka, oferująca szereg korzyści dla rozwoju dzieci. Na przykład, gdy najmłodsi uczą się łączyć elementy, poprawiają swoją koordynację ręka-oko; gdy decydują, jakich elementów potrzebują, rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, a gdy planują, jak ma wyglądać ich dzieło, pracują nad świadomością przestrzenną.

Zestaw Brio World Travel wzbogaca zabawę z kolejką o dwa zasilane bateriami silniki wzorowane na pociągach z całego świata. Zachęca to i rozwija zainteresowanie różnymi środkami transportu. Drewniane tory Brio są również kompatybilne z innymi zestawami torów kolejowych.

Plusy
 • Drewniane tory; zabawka przyjazna dla środowiska
 • Kompatybilny z innymi zestawami torów
 • Zachęca do rozwijania umiejętności konstrukcyjnych
 • Rozwija zainteresowanie środkami transportu
 • Pociągi zasilane bateriami; zwiększają zainteresowanie.
Minusy
 • Wymagane baterie

12. Mario: Mini Gokart

Nintendo Mario Kart 8 Mario Mini RC Racer
Dlaczego nam się podoba: Gokart jest zdalnie sterowany i może wykonywać sztuczki oraz akrobacje.

Zdalnie sterowane gadżety są popularnym wyborem dla 4-letnich chłopców, którzy często interesują się technologią oraz tym, jak i dlaczego działają otaczające ich rzeczy. Najmłodsi lubią także móc kontrolować dany przedmiot. Gokart Nintendo Mario to zdalnie sterowany samochód, idealny do zachęcania do pozytywnego korzystania z technologii.

Nintendo Mario oparty jest na popularnych postaciach Mario, aby sprawić, że zabawka będzie bardziej interesująca. Gokart może wykonywać szereg sztuczek i akrobacji, które z pewnością zachwycą większość 4-letnich chłopców.

Plusy
 • Gokart jest zdalnie sterowany
 • Oparty na popularnych postaciach z Mario Kart
 • Może wykonywać sztuczki i akrobacje
 • Zachęca do korzystania z technologii
Minusy
 • Wymaga baterii

13. Galt: Zabawka Budowlana – Tor na Marmurki, Zjeżdżalnia na Kulki

Galt Toys Super Marble Run
Dlaczego nam się podoba: Jest to fantastyczny sposób na pobudzenie kreatywności i poprawę umiejętności konstrukcyjnych, jak również zrozumienie zjawiska przyczyna-skutkek oraz grawitacji.

Tory na kulki (marmurki) to doskonałe zabawki konstrukcyjne o otwartej strukturze, które mogą pomóc dziecku w zrozumieniu przyczyny, skutku i grawitacji. W miarę jak 4-latek będzie korzystał z łatwych do połączenia elementów, będzie musiał zastanowić się, jak najlepiej to zrobić, aby umożliwić kulkom swobodny przejazd w dół toru.

Tor może być uzupełniony innymi zestawami Galt. Zabawka zawiera instrukcje, tak aby 4-latek mógł ich przestrzegać i zbudować sprawdzony tor, jak również wymyślać własne projekty.

Plusy
 • 60 elementów
 • Zabawka zaprojektowana tak, aby elementy mogły łatwo się łączyć
 • Dołączona instrukcja
 • Poprawia rozumienie zjawiska przyczyna-skutek i grawitacji
 • Pobudza kreatywność
Minusy
 • Kulki należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, ponieważ istnieje ryzyko zadławienia się

14. Learning Resources: Kodowanie Rumble i Bumble

Coding Critters
Dlaczego nam się podoba: Rozwijaj wczesne umiejętności kodowania dzięki słodkiemu, interesującemu zestawowi do zabawy.

Umiejętności kodowania są teraz bardzo pożądane i im wcześniej dzieci mogą je rozwijać, tym lepiej! Jeśli dzieci interesują się technologią, to zachęcanie do tego zainteresowania i związanych z nim umiejętności jest z pewnością dobrym pomysłem.

Zestaw Coding Critters to zestaw uroczych zwierzątek, które dzieci mogą nauczyć się programować za sprawą użycia kodu – można zaprogramować je tak, aby się poruszały. Mają one wiele dodatkowych funkcji dostępnych do łatwego pobrania, a dzieci mogą również korzystać z „Trybu zabawy. W tym trybie dzieci nie muszą programować zwierząt – mogą po prostu bawić się z nimi i udawać, że się nimi opiekują.

Plusy
 • Rozwija wczesne umiejętności kodowania
 • Zachęca do korzystania z technologii
 • Tryb zabawy; pozwala dzieciom opiekować się stworzeniami
 • Dodatkowe funkcje możliwe są do pobrania
Minusy
 • Może wymagać pomocy lub nadzoru osoby dorosłej

15. Playmobil: Samochód do Zabawy Porsche 911

Playmobil Porsche
Dlaczego nam się podoba: Zdalnie sterowany samochód Porsche, idealny jako dodatek do figurek Playmobil i zabaw z wyobraźnią!

Bazując na popularnym, klasycznym samochodzie, Playmobil Porsche 911 może być również używany z innymi zestawami Playmobil, aby zachęcić do pomysłowej, społecznej zabawy. Porsche, figurki i akcesoria można wykorzystać do „odgrywania” scenek i innych scenariuszy, co pomaga w lepszym zrozumieniu sytuacji społecznych.

Playmobil Porsche 911 jest wyposażone we wszystkie akcesoria potrzebne do wyścigu i ma świecące elementy. Ten zestaw może być świetnym punktem wyjścia do zbierania kolekcji Playmobil lub dodatkiem do już istniejącej.

Plusy
 • Oparty na popularnym samochodzie Porsche 911
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Świeci się
 • Kompatybilny z zestawami Playmobil
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Wstępnie złożony, nie wymaga konstruowana od zera

16. Hasbro: Głodny Hipopotam

Hasbro Hungry Hungry Hippo
Dlaczego nam się podoba: Klasyczna, zabawna gra rodzinna rozwijająca zdolności motoryczne, matematyczne i społeczne.

Granie w gry z rodziną i przyjaciółmi to kolejny świetny sposób, aby dzieci pracowały nad swoimi umiejętnościami społecznymi, ponieważ rozwijają zdolność do przyjmowania kolejek, grania fair, przestrzegania zasad i zaczynają regulować swoje emocje, gdy wygrywają lub przegrywają. Zabawka pomaga również budować relacje społeczne i jest wspaniałym sposobem na zacieśnianie więzi między rodziną i przyjaciółmi.

Gra Hasbro Głodny Hipopotam jest idealna dla 4-latków, ponieważ nie wymaga wielu strategii ani krytycznego myślenia i ma szybkie tempo. Jest idealna do poprawy koordynacji ręka-oko i umiejętności motorycznych, ponieważ dzieci naciskają przyciski na hipopotamach, aby otworzyć usta w odpowiednim czasie. Rozwijane są również wczesne umiejętności matematyczne, ponieważ aby określić, kto wygrał, należy policzyć kulki.

Plusy
 • Zabawna gra odpowiednia dla całej rodziny
 • Poprawia koordynację ręka-oko
 • Rozwija umiejętności motoryczne
 • Zachęca do liczenia i rozwija umiejętności matematyczne
 • Rozwija umiejętności społeczne
Minusy
 • Gra wymaga dodatkowych graczy

17. Aquaplay: Wodny Zestaw do Zabawy

Aquaplay Mountain Lake
Dlaczego nam się podoba: System kanałów wodnych pozwala na wiele godzin zabawy i zachęcająca do wykorzystania wyobraźni oraz rozwija wczesne umiejętności matematyczne.

Zabawa w wodzie jest popularną zabawą w wielu przedszkolach i to nie bez powodu! Możliwości nauki podczas zabawy w wodzie są bardzo duże, a zabawa w wodzie jest sama w sobie okazją do zabawy sensorycznej. Zestaw Aquaplay to system kanałów wodnych, z którymi dzieci mogą eksperymentować i bawić się.

Zabawka rozwija wczesne umiejętności inżynierskie i naukowe, ponieważ dzieci zaczynają eksperymentować i zdobywają wiedzę na temat tam i kół wodnych. Wczesne umiejętności matematyczne są również rozwijane poprzez zabawę z wodą, ponieważ dzieci zaczynają bawić się pojęciami takimi jak „pełny” i „pusty”. Jest to idealny prezent dla dzieci, które uwielbiają wodne zabawy na świeżym powietrzu.

Plusy
 • Stawarza możliwość zabawy sensorycznej
 • Rozwija wczesne umiejętności inżynierskie
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Rozwija wczesne umiejętności matematyczne
Minusy
 • Najlepiej bawić się nią na dworzu – wymaga miejsca na zewnątrz

18. Hot Wheels Ultimate Garage – Garaż T-REXA do Zabawy

Hot Wheels Ultimate Garage
Dlaczego nam się podoba: Jest to doskonała zabawka dla fanów Hot Wheels – garaż zachęci do konstruowania i pomysłowej zabawy.

Garaż jest częścią popularnej serii Hot Wheels. Zestaw ma miejsce na ponad 140 samochodów i jest kompatybilny z innymi zestawami Hot Wheels, więc zabawa może być naprawdę rozszerzona przez 4-latków. Używanie wyobraźni w zabawie samochodami to kolejny sposób, aby dzieci eksperymentowały z różnymi sytuacjami społecznymi i rozwijały swój język, ponieważ często używają języka do opowiadania o tym, co się dzieje lub nadają umiejętność mowy różnym postaciom w tworzonej przez siebie scenie.

Hot Wheels Ultimate Garage liczy ponad 90 centymetrów wysokości, więc byłby naprawdę ekscytującym prezentem dla 4-letniego chłopca. Garaż pomoże rozwinąć umiejętności konstrukcyjne u dziecka.

Plusy
 • Wysokość ponad 90 cm
 • Miejsce na ponad 140 samochodów
 • Kompatybilny z innymi zestawami Hot Wheels
 • Rozwija umiejętności konstrukcyjne
 • Inspiruje do pomysłowej zabawy
Minusy
 • Wysoka cena

19. Brio – Kreatywny Zestaw do Budowania

Brio Builder Creative Set
Dlaczego nam się podoba: Jest to urocza drewniana zabawka poprawiająca drobną motorykę i zachęcająca do kreatywnego konstruowania.

Zabawki konstrukcyjne z otwartą konstrukcją są idealne dla rozwoju dzieci, ponieważ pozwalają im eksperymentować z różnymi pomysłami, sprawdzać, co działa, a co nie, a tym samym rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i rozumienia podstawowych pojęć z zakresu inżynierii i budownictwa.

Zestaw kreatywny Brio Builder to piękny, drewniany zestaw konstrukcyjny, który zachęca do zabawy bez ograniczeń, ale jest też wyposażony w instrukcje, jeśli 4-latek będzie potrzebował kilku pomysłów, aby pobudzić swoją kreatywność. Konstruowanie w ten sposób pomaga również poprawić umiejętności drobnej motoryki u dzieci poprzez używanie śrubek i nakrętek.

Plusy
 • Drewniana zabawka; bardziej przyjazna dla środowiska
 • Poprawia drobne umiejętności motoryczne
 • Zachęca do budowania
 • Instrukcje do naśladowania
 • Możliwość nieograniczonej zabawy
Minusy
 • Zabawka jest droższa niż alternatywy z tworzyw sztucznych

20. Playmobil: Wildlife Adventure, Domek na Drzewie

Playmobil Wildlife Adventure Tree House
Dlaczego nam się podoba: Ekscytująca przygoda z dzikimi zwierzętami – zestaw Playmobil do zabawy pobudzającej wyobraźnię i zabawy towarzyskiej.

Playmobil to świetny materiał do wspierania pomysłowych i społecznych zabaw dzieci w wieku 4 lat, ponieważ w tym wieku najmłodsi są bardzo zainteresowani odgrywaniem różnych scenariuszy społecznych, a Playmobil daje im postacie i sceny potrzebne do ich odkrywania.

Domek na drzewie Playmobil jest idealny do zabaw z wykorzystaniem wyobraźni, ponieważ ma wiele działających funkcji, a ponadto jest kompatybilny z innymi zestawami Playmobil. Dzięki temu zabawę można rozszerzyć, łącząc zestawy i wprowadzając do gry postacie.

Plusy
 • Zachęca do rozwijania wyobraźni
 • Poprawia umiejętności społeczne
 • Kompatybilny z innymi zestawami Playmobil
 • Działające funkcje
Minusy
 • Małe elementy – wymaga uważnego przechowywania

21. Toy Story: Figurka Buzz

Toy Story Ultimate Walking Buzz Lightyea
Dlaczego nam się podoba: Jest to świetna i modna zabawka. Buzz Astral z popularnego filmu Toy Story 4 może chodzić i mówić.

Toy Story stało się popularnym i natychmiast rozpoznawalnym przedsięwzięciem, a najnowszy film Toy Story 4 był wielkim hitem, więc wielu 4-letnich chłopców będzie fanami postaci z filmu Toy Story 4. Buzz Astral, jako jeden z głównych bohaterów, jest szczególnie atrakcyjny.

Chodzący Buzz Astral z filmu Toy Story to zabawna figurka ze światłami i dźwiękami, która chodzi i mówi! Większość 4-latków będzie zachwycona, słysząc, jak Buzz powtarza popularne powiedzonka. Zabawka posłuży na wiele godzin zabawy podczas wymyślania scenariuszy zabaw opartych na fabułach z filmów i własnych pomysłach.

Plusy
 • Popularna postać z bajki dla dzieci
 • Chodzi i rozmawia
 • Świeci i wydaje dźwięki
 • Zachęca do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni
Minusy
 • Wymaga baterii

22. Lego Classic – Klocki Lego Wielokolorowe

Lego Classic Extra Large Stone Box
Dlaczego nam się podoba: Klocki pobudzają wyobraźnię i kreatywność – wszystko dzięki zestawowi ponad 1500 elementów do otwartej zabawy Lego.

Lego to prawdziwy ponadczasowy klasyk, jeśli chodzi o zabawki oparte na otwartych scenariuszach. Są bardzo wytrzymałe i mogą posłużyć przez wiele lat. Wiele rodzin ma jeszcze Lego z czasów, gdy ich (obecnie) dorosłe dzieci były młodsze. Takie klocki dziadkowie bardzo często przekazują wnukom lub trzymają w domu, aby dzieci mogły się nimi bawić, gdy je odwiedzają; to tylko pokazuje, jak długo może trwać urok Lego!

Klocki Lego Classic to zestaw 1500 elementów do wielu otwartych zabaw, które pobudzą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zestaw zawiera również kilka pomysłów na budowę, jeśli dzieci potrzebują inspiracji, aby zacząć.

Plusy
 • 1500 elementów Lego
 • Otwarta zabawa
 • Pobudzają wyobraźnię i kreatywność
 • Rozwijają umiejętności konstrukcyjne
 • Zawierają pomysły na konstrukcje
Minusy
 • Zestaw nie zawiera opakowania do przechowywania

23. Pirat Tomy Pop Up

Tomy Pop Up Pirate Game
Dlaczego nam się podoba: Ekscytująca gra, która zachęca do rozwijania umiejętności społecznych, takich jak obieranie kolejek, jednocześnie poprawiając zdolności motoryczne.

Gra Pirat Tomy Pop Up jest świetna do zabawy z całą rodziną, ponieważ jest odpowiednia dla różnych grup wiekowych i może w nią grać do 4 graczy jednocześnie. Jednakże, jest to również możliwe dla dziecka, aby grać samodzielnie, dzięki czemu zabawka nie zawsze wymaga dodatkowych graczy, aby dać najmłodszym rozrywkę.

Gra wymaga od graczy, aby szturchać małe miecze do otworów w beczce, aż do momentu, gdy któryś z nich wypchnie postać pirata z beczki. Umiejętność wkładania mieczy do odpowiednich otworów wymaga zręczności i pomaga w doskonaleniu umiejętności motorycznych.

Plusy
 • Zachęca do rozwijania umiejętności społecznych
 • Poprawia umiejętności motoryczne
 • Może grać do 4 graczy
 • Można grać samemu
 • Wspaniała gra rodzinna
Minusy
 • Wymaga nadzoru osoby dorosłej

24. Puzzle Globus

Puzzle Globe
Dlaczego nam się podoba: Pozwala zapoznać dziecko z geografią i pomaga mu zrozumieć szerszy kontekst świata, w którym żyje.

Około czwartego roku życia dzieci potrafią już rozumieć, w jakim miejscu na świecie żyją – mają pojęcie o kuli ziemskiej. Wczesne wprowadzenie do geografii przyniesie korzyści dzieciom czytającym bajki i uczącym się o świętach w innych krajach, a nawet podróżującym na wakacje – globus da im punkt odniesienia i będą mogły zrozumieć nowe informacje, z którymi się zapoznają.

Globus puzzle to sześć kontynentów, nazwy oceanów i słynne punkty na mapie świata. Wszystko to pomaga dzieciom w nauce głównych pojęć geograficznych. Elementy pasują do kołków o różnych kształtach, co pomaga najmłodszym w rozpoznawaniu kształtów.

Plusy
 • Wczesne wprowadzenie do geografii
 • Sześć kontynentów, nazwy oceanów, punkty orientacyjne
 • Zachęca do rozpoznawania kształtów
 • Wielojęzyczny przewodnik z ćwiczeniami w zestawie
Minusy
 • Zabawka wykonana z plastiku – mniej ekologiczna opcja

25. Battat: Zestaw Zabawkowy do Montażu Pojazdu z Wiertarką Akumulatorową, Samochodzik

Battat Take-Apart Roadster
Dlaczego nam się podoba: Zabawka zachęca do rozwijania wczesnych umiejętności inżynierskich.

Wczesne umiejętności inżynierskie polegają na łączeniu rzeczy, ich działaniu oraz możliwości ich rozebrania. Wiele dzieci jest zainteresowanych rozbieraniem rzeczy na części i choć rodzice mogą uznać to za denerwujące, jest to w rzeczywistości bardzo normalna część rozwoju.

Samochód firmy Battat składa się z 18 części, które można rozebrać na mniejsze elementy, a następnie zrekonstruować, rozwijając w ten sposób wczesne umiejętności inżynierskie i umiejętność rozwiązywania problemów. Używanie narzędzi zawartych w zestawie pomaga również rozwijać drobne umiejętności motoryczne oraz siłę palców, dłoni i nadgarstków.

Plusy
 • 18 części samochodu do rozebrania i zrekonstruowania
 • Rozwija wczesne umiejętności inżynierskie
 • Poprawia zdolności motoryczne
 • Wykonane z mocnego, wytrzymałego plastiku
Minusy
 • Wszystkie elementy muszą być trzymane razem

26. Hape: Pianino, Zabawka

Hape Playful Piano
Dlaczego nam się podoba: Zabawka wygląda na tyle realistycznie, że potrafi zachęcić początkującego muzyka do gry.

Muzyka jest ogromnym obszarem zainteresowania dla wielu czterolatków, które wydają się mieć naturalne zamiłowanie do eksperymentowania z różnymi dźwiękami. Jest to wspaniałe hobby, do którego warto zachęcać, ponieważ przyjemność czerpana z muzyki ma wiele korzyści edukacyjnych. Dzieci, które lubią i regularnie słuchają muzyki, mają lepsze umiejętności słuchania, co pomaga im w rozróżnianiu dźwięków mowy i łatwiejszym przyswajaniu języka.

Pianino Hape to piękna, realistyczna zabawka, która zachęca dzieci do rozwijania umiejętności muzycznych. 4-letni chłopcy pokochają zabawę, eksperymentowanie z dźwiękami i tworzenie własnych „melodii”. Wykonane z wysokiej jakości trwałych materiałów, pianino Hape jest prezentem, który powinien przetrwać długie lata.

Plusy
 • Rozwija umiejętności muzyczne
 • Zachęca do kreatywności
 • Wysokiej jakości materiały
 • Użyte materiały trwałe
Minusy
 • Brak kontroli głośności

27. Kinetic Sand: Piaskownica Kinetyczna, Walizka z Piaskiem Kinetycznym

Kinetic Sand Folding Sandbox
Dlaczego nam się podoba: Idealny zestaw do zabaw sensorycznych, który po skończonej pracy wystarczy tylko złożyć!

Zabawa sensoryczna jest bardzo ważna we wczesnych latach życia dziecka, także w wieku 4 lat. Pozwala ona dzieciom na eksperymentowanie z wieloma różnymi koncepcjami i uczenie się poprzez prace manualne.

Piasek kinetyczny to piasek, który można łatwo formować i jest niezwykle satysfakcjonujący w użyciu. Składaną piaskownicę Kinetic Sand można po prostu złożyć po zabawie, gdy dziecko skończy się nią bawić, a samo pudełko jest wygodnym, wbudowanym rozwiązaniem do przechowywania. W zestawie znajduje się 7 foremek i narzędzi. Sam piasek kinetyczny jest nietoksyczny i hipoalergiczny, więc jest bezpieczny dla dzieci.

Plusy
 • Możliwość zabawy sensorycznej
 • Wygodny, wbudowany schowek
 • 7 foremek i narzędzi w zestawie
 • Nietoksyczne i hipoalergiczne
Minusy
 • Może powodować bałagan

28. Sonic The Hedgehog Blue Force One

Sonic The Hedgehog Blue Force One
Dlaczego nam się podoba: Oparty na popularnej postaci z gry komputerowej Sonic The Hedgehog inspiruje i zachęca do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni.

Zabawki oparte na popularnych postaciach idealnie nadają się do zachęcania 4-latków do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, ponieważ dają im znajomą podstawę, od której mogą rozpocząć scenariusze swoich zabaw. Zabawki dają również pewne informacje o postaciach, którymi dzieci się bawią.

Jeż Sonic The Hedgehog Blue Force One jest oparty na popularnej postaci Sonic The Hedgehog i zawiera figurkę jeża Sonica wraz z pojazdem. Ta transformująca się zabawka ma 3 różne konfiguracje, dzięki czemu inspiruje do kilku różnych rodzajów pomysłowej zabawy. Sonic będzie idealnym prezentem dla 4-letniego chłopca, który jest wielkim fanem Sonic the Hedgehog.

Plusy
 • Na podstawie popularnej postaci jeża Sonic The Hedgehog
 • Inspiruje do kreatywnej zabawy
 • Zabawka ma 3 różne konfiguracje
 • Zawiera figurkę Sonica
Minusy
 • Zabawka wykonana z plastiku – mniej ekologiczne rozwiązanie

29. Bujak, Zabawka Fat Brain

Fat Brain Toys Teeter Popper
Dlaczego nam się podoba: Jest to wspaniała opcja dla utrzymania dzieci aktywnych, zdrowych i silnych.

Utrzymanie dzieci w aktywności jest naprawdę ważne dla ich ogólnego zdrowia; aktywność fizyczna pomaga poprawić zdrowie układu krążenia, rozwinąć mięśnie i gibkość, ale także odgrywa rolę w ogólnym rozwoju dzieci. Silne mięśnie i wiele ćwiczeń z ruchem na dużą skalę poprawiają umiejętności motoryczne.

Fat Brain to świetna, otwarta opcja dla dzieci przeznaczona zarówno do zabawy, jak i pracy nad umiejętnościami fizycznymi. Może być używana jako bujak, w pozycji siedzącej lub stojącej, jako most, zjeżdżalnia lub równoważnia. Wszystkie te funkcje rozwijają wyobraźnię i poprawiają siłę i napięcie mięśni. Jest to również niezwykła zabawka, którą wiele dzieci nie bawiło się wcześniej.

Plusy
 • Buduje siłę rdzenia
 • Poprawia równowagę
 • Utrzymuje dzieci aktywne fizycznie
Minusy
 • Z uwagi na rozmiar wymaga miejsca do przechowywania

30. Intex: Duży Dmuchany Aligator z Uchwytami

Intex Giant Gator
Dlaczego nam się podoba: Jest to modna zabawka basenowa w kształcie aligatora, która zwiększa pewność siebie u dzieci przebywających w wodzie i pozwala im zbudować siłę mięśni.

Pływanie jest świetnym ćwiczeniem dla małych dzieci i już w wieku 4 lat wiele z nich czuje się pewniej i może eksperymentować w wodzie. Pod nadzorem dorosłych, używając tej zabawnej, nadmuchiwanej zabawki aligatora, mogą one rozwijać swoją siłę fizyczną i sprawność. Dwa uchwyty zwiększają stabilność pływaka w wodzie, co oznacza, że jest mniej prawdopodobne, że się przewróci, co dodatkowo zwiększa zaufanie dzieci do zabawki. Gigantyczny aligator jest idealny dla dzieci – mogą one na nim pływać podczas pobytu w wodzie.

Pływanie poprawia również umiejętności motoryczne dzieci, ponieważ uczą się one poruszać ciałem w wodzie, a Aligator Intex zachęca również do takich umiejętności jak podciąganie się, balansowanie i kopanie.

Plusy
 • Łatwy do nadmuchania
 • 2 uchwyty zwiększają stabilność w wodzie
 • Zwiększa pewność siebie dziecka
 • Pomaga rozwijać umiejętności fizyczne
Minusy
 • Najbardziej przydatny podczas wycieczek na basen
 • Wymaga nadzoru osoby dorosłej

Słowa końcowe

Czteroletni chłopcy są na wspaniałym etapie rozwoju. To właśnie wtedy dążą do coraz większej niezależności i chcą poznawać szeroki wachlarz zabawek, rękodzieła i gier. Są również pełni prawdziwego zapału do życia, co oznacza, że często mają dość dużo szerokich zainteresowań. W pewnym sensie ułatwia to zakup prezentu dla malucha, podczas gdy w innym może stać się przytłaczające przy tak szerokiej gamie produktów dostępnych na rynku! Ta lista 30 pomysłów obejmuje szereg wysokiej jakości produktów dostępnych jako prezenty dla 4-letnich chłopców, więc mamy nadzieję, że pomoże Ci rozważyć, co może być dobrym prezentem dla 4-letniego chłopca, dla którego szykujesz prezent.

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Krystyna Sopel
O Krystyna Sopel
Cześć, jestem Krystyna i absolutnie uwielbiam dawać ludziom prezenty. Bez względu na to, czy są to urodziny, święta, czy po prostu specjalna okazja, nie ma nic lepszego niż zobaczyć uśmiech na czyjejś twarzy, kiedy otrzymuje niesamowity prezent. Jeśli szukasz wyjątkowego podarunku, który naprawdę pokaże, jak bardzo Ci na kimś zależy, to koniecznie sprawdź moje poradniki prezentowe.