30 wyjątkowych i praktycznych prezentów dla 16-latków

Ostatnia aktualizacja: 3 maja, 2024

Opublikowano:

GiftExperts jest utrzymywany przez czytelników. Gdy kupujesz przez linki umieszczone na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję.

W wieku 16 lat nastoletni chłopcy przechodzą przez fazę rozwojową, która może przynieść zarówno ogromną dumę, jak i znaczną ilość stresu i frustracji dla otaczających ich osób. Radzenie sobie z lekceważącą postawą nastolatka, bezczynnością lub nastrojowością nie jest łatwym zadaniem, ale zachowania te są często tymczasowe i stanowią część ich podróży rozwojowej. Dlatego ważne jest, aby być cierpliwym i skupić się na szczęściu, które 16-latkowie mogą przynieść, gdy dojrzewają, odkrywają swoją tożsamość, rozwijają swoje pasje i osiągają różne kamienie milowe.

Wybór prezentu dla 16-letniego chłopca może być nieco trudny, ponieważ może on mieć konkretne zainteresowania i przedstawić listę życzeń lub może nie mieć żadnych wyraźnych preferencji. Próba ustalenia, co kupić, może być przytłaczająca, pozostawiając wątpliwości, czy po prostu dać gotówkę, czy też wybrany prezent jest czymś, co doceni, spodoba się lub wykorzysta. Aby pomóc ci w podjęciu decyzji o podarowaniu prezentu, przygotowaliśmy listę pomysłów, z których ucieszyłby się 16-latek.

1. Zestaw Spikeball Pro (wersja turniejowa)

Spikeball Pro Kit
Dlaczego nam się podoba: Gra jest zabawna, zachęca do aktywności, rywalizacji i można w nią grać na świeżym powietrzu.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest dobre dla wszystkich, ponieważ obniża poziom stresu, utrzymuje organizm w dobrej formie i zdrowiu oraz pomaga ciału produkować witaminę D, gdy jesteśmy wystawieni na działanie naturalnego światła słonecznego. Zapewnienie odpowiedniej dawki aktywności 16-latkom może być czasem wyzwaniem, bo chłopcy w tym wieku bardzo często wolą spędzać czas w domu, jednak zestaw Spikeball to gra, która może pomóc rozbudzić nowe zainteresowania!

Jest to innowacyjna gra, w którą można grać na świeżym powietrzu i objęta jest dożywotnią gwarancją. Zestaw można łatwo przenosić w dołączonej torbie. Gra wymaga utrzymywania piłki w powietrzu, podawania jej między graczami lub odbijania jej od siatki. Wszystko to poprawia koordynację ręka-oko.

Plusy
 • Zachęca do bycia aktywnym, co przekłada się na utrzymanie zdrowia
 • Zachęca do zabawy na świeżym powietrzu
 • Objęta dożywotnią gwarancją
 • Poprawia koordynację ręka-oko
 • Mobilna
Minusy
 • Najlepiej grać z innymi

2. Multi-tool Leatherman – Wingman – Kompaktowe Narzędzie Wielofunkcyjne z 14 Narzędziami

Leatherman Wingman
Dlaczego nam się podoba: Przydatne narzędzie wielofunkcyjne, które będzie służyć przez wiele lat. To dowód Twojego zaufania i szacunku dla 16-letniego chłopca.

Podarowanie 16-latkowi multi-toola jest nie tylko praktyczne i użyteczne, ale pokaże mu również, że ufasz, iż potrafi rozsądnie używać narzędzi. Da dowód na to, że uważasz go za wystarczająco dojrzałego, by mógł potrzebować i używać czegoś takiego. Wielu 16-letnich chłopców, choć często tego nie okazują, nadal pragnie aprobaty dorosłych w swoim życiu i ucieszy się z prezentu, który pokaże, że ci dorośli postrzegają ich jako dojrzałych i godnych zaufania.

Multi-tool Leatherman został zaprojektowany tak, aby być niezwykle funkcjonalny w różnych sytuacjach, dostarczając wszystkich narzędzi, których można potrzebować, aby poradzić sobie w różnych sytuacjach awaryjnych. Dzięki 14 narzędziom, w tym szczypcom, przecinakowi do drutu, nożowi, otwieraczowi do puszek, pilnikom i śrubokrętom, Wingman jest idealny także do zabrania na kemping. Zgrabnie się składa i mieści w kieszeni, a jego obsługa jest łatwa i wymaga użycia tylko jednej ręki.

Plusy
 • 14 narzędzi w jednym >
 • Mały i łatwy do przechowywania w kieszeniach
 • Wysoka jakość produkcji
 • Idealny do domu lub na kemping
 • W zestawie z pokrowcem do przechowywania
Minusy
 • Z uwagi na to, że zawiera prawdziwy nóż, wymaga bezpiecznego przechowywania i obchodzenia się z nim

3. SARLAR – Słuchawki do Gier VR

Oculus Rift S VR Gaming Headset
Dlaczego nam się podoba: Stanowi prawdziwy smak przyszłości. Zestaw pozwala zanurzyć się w świecie w wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualna rzeczywistość w ciągu zaledwie kilku lat znacznie się poprawiła i naprawdę jest drogą, którą zmierza przyszłość gier. Zestaw słuchawkowy SARLAR do gier VR to wysokiej jakości futurystyczny gadżet, który będzie doskonałym prezentem dla 16-letnich chłopców.

Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że słuchawki pozostają na swoim miejscu, a jednocześnie są wygodne w noszeniu. Ten zestaw do VR umożliwia granie w gry z okularami do rozszerzonej rzeczywistości.

Plusy
 • Zestaw słuchawkowy z najwyższej półki
 • Wygodna, ergonomiczna konstrukcja
Minusy
 • Cena – przedmiot jest dość drogi

4. Drążek do Podciągania do Ramy drzwi bez śrub/wiercenia

Magnoos Pull-Up-Bar “Matador“
Dlaczego nam się podoba: Zachęca do bycia aktywnym Pozwala budować mięśnie bez konieczności chodzenia na siłownię.

Wielu nastoletnich chłopców lubi ćwiczyć i być w formie, a zainteresowanie zdrowiem i sprawnością fizyczną jest zdecydowanie czymś, co należy wspierać. Drążek do podciągania to świetny produkt, który zachęca do dbania o zdrowie i utrzymanie dobrej kondycji w domowych warunkach. Drążek można przymocować do każdej standardowej ramy drzwi i nie wymaga on użycia śrub ani wiercenia. Zamiast tego montaż polega na sprytnej konstrukcji zapewniającej maksymalną stabilność. Oznacza to również, że po zakończeniu treningu drążek można zdjąć i schować.

Drążek do podciągania jest o 20 cm wyższy niż standardowe drążki, co pozwala na optymalny zakres ruchu i zapewnia bardzo efektywny trening w domu. Drążek może utrzymać ciężar do 130 kg i oferuje bezpieczny i wygodny uchwyt, dzięki czemu nie trzeba martwić się o pęcherze. Jeszcze lepsze jest to, że firma oferuje 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Plusy
 • Pewny, wygodny uchwyt
 • Stabilny
 • Nie wymaga użycia żadnych śrub
 • 20 cm wyższy od standardowych drążków
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Minusy
 • Należy zapewnić bezpieczne użytkowanie

5. Tile Mate

Tile Mate
Dlaczego nam się podoba: Praktyczny prezent, który sprawi, że rzeczy nastolatka będą bezpieczne i nie zgubią się.

Tile Mate to fantastyczny i praktyczny prezent dla 16-letniego chłopca. Gadżet pomoże wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo własnych rzeczy. Tile Mate to nadajnik Bluetooth, który można przyczepić do takich przedmiotów, jak klucze, portfele czy torby, i który pomaga je odnaleźć, gdy zostaną zgubione lub gdzieś pozostawione.

Darmowa aplikacja jest kompatybilna z systemami iOS i Android i może być używana do dzwonienia na urządzenie, które jest przymocowane do konkretnego przedmiotu. Zasięg wynosi aż 60 metrów. Pomaga to zlokalizować zgubiony w domu portfel lub zestaw kluczy! Gdy zgubiony przedmiot znajdzie się poza zasięgiem Bluetooth, możesz skorzystać z aplikacji, aby zobaczyć najnowszą lokalizację, a nawet skorzystać z pomocy sieci Tile, która pomoże Ci odnaleźć Twoją własność.

Plusy
 • Można je przymocować do wielu przedmiotów
 • Darmowa aplikacja
 • Aplikacja jest kompatybilna z systemami iOS i Android
 • Funkcja dzwonka umożliwiająca odnalezienie zgubionych przedmiotów
 • Możliwość skorzystania ze specjalnej sieci, aby znaleźć przedmioty, które znalazły się poza zasięgiem Bluetooth
Minusy
 • Do korzystania z aplikacji wymagane jest kompatybilne urządzenie

6. Maszynka do Golenia Gillette Fusion5 ProGlide

Gillette Fusion5 ProGlide Razor
Dlaczego nam się podoba:Fantastyczny upominek do pielęgnacji ciała z ostrzami zapobiegającymi tarciu, zapewniający dokładne i wygodne golenie.

Prezenty związane z pielęgnacją ciała są świetne dla 16-letnich chłopców, którzy zaczynają być dumni ze swojego wyglądu, ale nie wiedzą, jakie produkty do pielęgnacji kupić. Gillette Fusion5 ProGlide Razor to wysokiej jakości maszynka, która pozwala na dokładne, ale przy tym wygodne golenie.

Dzięki technologii flex-ball maszynka reaguje na krzywizny i kontury twarzy, zmniejszając tarcie w połączeniu z pięcioma ostrzami zapobiegającymi tarciu i specjalnymi paskami smarującymi. Wszystko to pozwala na gładkie golenie, które jest jednocześnie bardzo dokładne i wychwytuje każdy włos. Do maszynki dołączona jest magnetyczna podstawka, dzięki której można ją bezpiecznie i higienicznie przechowywać w łazience.

Plusy
 • Produkt do pielęgnacji ciała
 • Technologia FlexBall
 • 5 ostrzy z powłoką zmniejszającą tarcie
 • Nie rwie i nie szarpie włosów
 • Zawiera magnetyczną podstawkę
Minusy
 • Należy regularnie kupować nowe ostrza

7. Przenośny Głośnik JBL Go 3

JBL Go 3
Dlaczego nam się podoba: Doskonały głośnik do zabrania w podróż.

Przenośny głośnik to świetny prezent dla 16-letniego chłopca, który uwielbia słuchać własnej muzyki, audiobooków lub podcastów, ponieważ oznacza to, że może zabrać go ze sobą w podróż i słuchać wybranych przez siebie utworów, gdziekolwiek się znajduje. Ponieważ nastolatki spędzają więcej czasu ze znajomymi niż z rodzicami, jest to szczególnie idealne rozwiązanie. JBL Go 3 to mały głośnik bezprzewodowy o lekkiej, kompaktowej konstrukcji.

Niewielkie rozmiary nie powinny jednak nikogo zmylić. Dźwięk z głośnika jest bardzo mocny, a wbudowana bateria litowo-jonowa wystarcza nawet na 5 godzin pracy na jednym ładowaniu. Głośnik jest również odporny na wodę i kurz, co oznacza, że można go używać na zewnątrz niezależnie od pogody. Dzięki technologii Bluetooth głośnik można podłączyć do większości telefonów i laptopów, co czyni go idealnym prezentem dla nastolatka posiadającego wiele urządzeń.

Plusy
 • Dostępny w różnych kolorach
 • Lekki i kompaktowy
 • Bezprzewodowy
 • 5 godzin pracy na jednym ładowaniu
 • Odporny na wodę i pył
Minusy
 • Wymaga ładowania

8. Stomp Rocket – Oryginalne Rakiety do Pojedynków

Stomp Rocket The Original Dueling Rockets
Dlaczego nam się podoba: Zabawka inna niż wszystkie. Zachęca do rozrywki na świeżym powietrzu. Sprawdź, która rakieta poleci najszybciej lub najwyżej!

Czego nie można nie kochać w rakietach, które wystrzeliwuje się za pomocą tupnięcia, i które można wykorzystać do rywalizacji? Zestaw do pojedynków zawiera 2 rakiety, które mogą wzbić się ku niebu, jeśli odpowiednio tupnie się w ich podstawę. 16-latkom spodoba się element fizyczny, który pozwoli im zrozumieć zasady fizyki.

Rakiety mogą lecieć na odległość do 60 metrów, więc zdecydowanie nadają się na prezent, który używany będzie wyłącznie na zewnątrz. Zestaw Stomp Rocket jest idealny do zabawy z przyjacielem lub rodzeństwem i rywalizacji o to, która rakieta poleci najszybciej lub najwyżej.

Plusy
 • Zachęca do zabawy na świeżym powietrzu
 • Nie wymaga użycia baterii
 • Do gry w pojedynkę, z przyjacielem lub rodzeństwem
 • Rakiety mogą lecieć na odległość do 60 m
 • Poprawia rozumienie fizyki
Minusy
 • Zestawu nie można używać w pomieszczeniach zamkniętych

9. Intex – Materac do Pływania, nadmuchiwany Pączek

Intex Inflatable Swim Donut Ring
Dlaczego nam się podoba: Czekoladowy pączek to świetna zabawka do basenu, która umożliwia relaks i zabawę.

Zabawki basenowe to idealny prezent dla 16-letnich chłopców, którzy z radością spędzą lato lub wakacje nad basenem. Nadmuchiwany pączek Intex to świetny prezent, ponieważ jest niezwykle łatwy w użyciu i doskonale nadaje się zarówno do odpoczynku, jak i do zabawy.

Kształt pierścienia pozwala użytkownikom materaca postawić stopy i zrelaksować się w wodzie. Po opróżnieniu pierścień jest niezwykle lekki i kompaktowy, co ułatwia jego przechowywanie i transport. Produkt zawiera łatkę naprawczą, więc w razie przebicia można go skleić.

Plusy
 • Ciekawy design
 • Idealny do relaksu
 • Świetnie nadaje się do zabrania na basen
 • Lekki i kompaktowy
 • Łata naprawcza w zestawie
Minusy
 • Musi być napompowany

10. American Tourister – Granatowa Walizka Podróżna

American Tourister Holiday Heat Spinner Suitcase
Dlaczego nam się podoba: Idealna na wakacje i wyjazdy. Praktyczna walizka jest łatwa do przenoszenia, superlekka i atrakcyjnie się prezentuje.

Gdy 16-letni chłopiec staje się coraz bardziej dojrzały i niezależny, prawdopodobnie zacznie wyjeżdżać na wycieczki poza dom, a posiadanie własnej walizki na bagaż jest bardzo pomocne. Walizka American Tourister jest bardzo lekką walizką i stanowi świetny, a zarazem praktyczny prezent.

Jest dostępna w wielu kolorach, więc możesz wybrać taki, który będzie pasował do stylu i osobowości chłopca, dla którego kupujesz prezent. Produkt posiada 3-cyfrowy zamek szyfrowy, który zapewnia bezpieczeństwo bagażu podczas transportu. Jeśli chcesz kupić przydatny prezent, to jest to coś, co z pewnością posłuży chłopcu na wiele lat.

Plusy
 • Dostępna w różnych kolorach
 • 3-cyfrowy zamek >
 • Kółka obrotowe 360 stopni
 • Superlekka
 • Praktyczny prezent
Minusy
 • Używana tylko sporadycznie

11. Exploding Kittens – Eksplodujące Kociaki – Gra Karciana

Exploding Kittens Card Game
Dlaczego nam się podoba: Łatwa do nauczenia się gra, która była wielokrotnie nagradzana i jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – stanowi świetną zabawę dla całej rodziny.

Gry planszowe i karciane to świetny sposób, by zebrać rodzinę i przyjaciół oraz odpocząć od ekranów telefonów czy TV. Jednak może być trudno znaleźć grę, która zapewni rozrywkę zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Gra karciana Eksplodujące Kociaki właśnie to robi. Może w nią grać od 2 do 5 graczy, jest bardzo łatwa do nauczenia się i zagrania, a nawet zdobyła nagrodę „Gry roku”.

Eksplodujące Kociaki to świetny sposób na rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak obieranie ruchów w grze, czerpanie radości ze wspólnej gry oraz umiejętność przegrywania i wygrywania z gracją. Ta gra będzie idealnym prezentem dla 16-latka, który lubi spędzać czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół podczas wspólnych gier.

Plusy
 • Zwycięzca w konkursie „Gra roku”
 • Odpowiednia dla dorosłych i dzieci
 • Rozwija umiejętności społeczne
 • 2-5 graczy
 • Łatwa do nauczenia się
Minusy
 • Wymaga innych graczy

12. Lampka nocna do Zasypiania Philips SmartSleep

Philips SmartSleep Wake-Up Light
Dlaczego nam się podoba: Pozwala budzić się w sposób bardziej naturalny. Lampka pomoże zrelaksować się i komfortowo wybudzić ze snu.

Philips SmartSleep Wake-Up to budzik, który pomaga budzić się w bardziej naturalny sposób, wykorzystując światło symulujące wschód i zachód słońca. Funkcja relaksującego zachodu słońca pomaga odprężyć się i przygotować do spokojnego snu. Natomiast funkcja wschodu słońca wykorzystuje połączenie światła i dźwięku, aby pomóc obudzić się w bardziej naturalny sposób i poczuć się rześko i świeżo.

Produkt został opracowany przez specjalistów z dziedziny medycyny klinicznej, którzy mają ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie wzorców snu. Dzięki wielu funkcjom, takim jak radio FM, drzemka, 5 naturalnych dźwięków budzenia i automatycznie przyciemniany wyświetlacz, będzie to świetny prezent dla nastolatka, który z trudem wstaje z łóżka. Aby zapewnić kupującym spokój ducha, urządzenie zostało objęte 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Plusy
 • Zapewnia spokojny sen
 • Opracowane z udziałem specjalistów od snu
 • Wbudowane radio FM
 • 5 naturalnych dźwięków budzenia
 • 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Minusy
 • Żarówki nie są wymienne

13. Skarpetki – Pizza (kawałki) w Pudełku

Pizza Socks Box
Dlaczego nam się podoba: Jest to zabawny i wyjątkowy sposób na podarowanie praktycznego i przydatnego prezentu.

Piękny sposób na praktyczny i użyteczny prezent: skarpetki imitujące pudełko z pizzą to wyjątkowy i zabawny prezent, który łączy praktyczność skarpetek ze sztuką i zabawą, jaką daje przedstawienie elementu garderoby w formie pizzy! Wysokiej jakości kolorowe skarpetki umieszczone w pudełku wyglądają jak pokrojona pizza, co z pewnością rozbawi i jednocześnie ucieszy 16-letniego chłopca.

Prezent jest idealny, jeśli nie jesteś pewien zainteresowań nastolatka i chcesz kupić mu coś praktycznego, co mu się przyda, ale jednocześnie nie chcesz, żeby po otwarciu prezentu wydał się on zbyt nudny. Produkowane przez rodzinną firmę skarpetki przypominające pudełko z pizzą to świetny prezent zarówno dla nastolatków, jak i dla dorosłych.

Plusy
 • Praktyczny, przydatny prezent
 • Zabawne opakowanie
 • Kolorowe skarpetki
 • Wysokiej jakości materiał
 • Rodzinna firma (nie korporacja)
Minusy
 • Musisz znać rozmiar stopy chłopca

14. Razer Kraken X – Zestaw Słuchawkowy do Gamingu

Razer Kraken X Gaming Headset
Dlaczego nam się podoba: Ultralekki, wydajny i wygodny zestaw słuchawkowy do gamingu.

Gry komputerowe to popularna rozrywka wielu szesnastolatków. Niemniej wielu rodziców wyraża swoją frustrację, słysząc nie tylko rozmowę nastolatka z innymi graczami podczas rozgrywki, ale także wszystkie dźwięki pochodzące z gry i wszystkich rozmówców! Zestaw Razer Kranken X to świetny prezent, który w dyplomatyczny sposób zakończy ten problem!

Podczas noszenia zestawu słuchawkowego gracz słyszy wszystko, co dzieje się w grze, dzięki wysokiej jakości dźwiękowi przestrzennemu i może łatwo komunikować się za pomocą wbudowanego mikrofonu, który został specjalnie zaprojektowany, aby wychwytywać mowę i eliminować szumy z otoczenia. Elementy sterujące zostały wbudowane w sam zestaw słuchawkowy, więc nie ma potrzeby szukania ustawień na komputerze. Dodatkowo zestaw jest niezwykle lekki i wygodny w noszeniu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy lubią grać przez dłuższy czas.

Plusy
 • Bardzo lekki i wygodny
 • Stworzony z myślą o grach
 • Dźwięk przestrzenny
 • Mikrofon eliminujący szumy tła
 • Sterowanie wbudowane w zestaw słuchawkowy
Minusy
 • Dźwięk przestrzenny działa tylko w nowszych systemach operacyjnych

15. Klapki Plażowe i Basenowe Nike Benassi

Nike Benassi Blue Beach & Pool Shoes
Dlaczego nam się podoba: Modny i praktyczny prezent od popularnej marki sportowej.

Praktyczne prezenty są świetne dla 16-letnich chłopców, którzy często nie wiedzą, co chcieliby dostać, albo mają wyjątkowo kosztowny gust! Kupując praktyczny prezent, możesz być pewien, że zostanie on wykorzystany, a nie tylko odłożony na bok i zagubiony w sypialni. Klapki Nike Benassi to miły, praktyczny prezent dla 16-letniego chłopca.

Sportowe wsuwane sandały są idealne na plażę, basen lub po prostu do spędzania czasu w domu. Lekki styl wsuwanych klapków jest bardzo popularny wśród nastolatków. Dzięki odważnemu logo Nike 16-latek doceni buty jeszcze bardziej, z uwagi na fakt, że pochodzą od popularnej, modnej marki sportowej.

Plusy
 • Lekkie
 • Popularna marka sportowa
 • Modny design
 • Praktyczny prezent
Minusy
 • Trzeba znać rozmiar buta przed zakupem

16. Konsola NVIDIA Shield TV Pro

NVIDIA Shield TV Pro
Dlaczego nam się podoba: Nowoczesne i wydaje urządzenie do strumieniowania 4K HDR.

Nie jest tajemnicą, że 16-latkowie uwielbiają spędzać czas przed ekranem, więc dlaczego nie ulepszyć ich doświadczeń dzięki urządzeniu do strumieniowania 4K HDR? NVIDIA Shield TV Pro pozwala 16-latkowi doświadczyć obrazów w stylu kinowym, w których światła są do 40 razy jaśniejsze, a czernie 10 razy ciemniejsze niż w przypadku standardowego obrazu. Można to wykorzystać do oglądania programów i filmów z wielu serwisów streamingowych, takich jak Netflix czy Amazon Prime.

Dzięki Google Play i GeForce NOW dla każdego użytkownika dostępne są również gry. Czysty, wyraźny dźwięk zapewnia najlepsze wrażenia z gry. Dodatkowo konsola posiada wbudowanego Asystenta głosowego, dzięki czemu możesz sterować nią bez użycia rąk za pomocą Google Home lub Alexy i Amazon Echo. To świetny sposób na unowocześnienie systemu rozrywki 16-latka bez wygórowanej ceny.

Plusy
 • 25% szybszy procesor
 • Chromecast pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów z aplikacji prosto do telewizora
 • Wbudowany Asystent Google
 • Obraz w stylu kinowym
 • Gry dostępne poprzez Google Play i GeForce NOW
Minusy
 • Mała pojemność pamięci wbudowanej (pamięć można rozbudować za pomocą karty micro SD)

17. Suszarka jonizująca Babyliss GT

Babyliss GT Ionic Dryer
Dlaczego nam się podoba: Inteligentna suszarka do włosów nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale ma również wiele funkcji.

Znalezienie suszarki do włosów odpowiedniej dla 16-letniego chłopca może być trudne, ponieważ wiele urządzeń ma bardzo kobiece wzornictwo, które może odstraszać. Suszarka Babyliss GT Ionic ma to do siebie, że wygląda elegancko i profesjonalnie, a przy tym świetnie sprawdzi się w kosmetyczce 16-latka!

Profesjonalna suszarka jonowa wykorzystuje technologię suszenia jonowego, która nie tylko przyspiesza czas suszenia, ale także uszczelnia łuski włosów, pomagając im zatrzymać wilgoć i zapobiegając uszkodzeniom. Dzięki 6 ustawieniom temperatury i prędkości można łatwo dostosować działanie suszarki do rodzaju włosów i potrzebnej stylizacji. Dysza koncentratora jonowego i przycisk strzału zimnego powietrza ułatwiają uzyskanie profesjonalnego wykończenia.

Plusy
 • Profesjonalny design
 • Technologia suszenia jonowego
 • Szybszy czas suszenia
 • Chroni włosy przed uszkodzeniami
 • 6 ustawień ciepła i prędkości
Minusy
 • Nie jest dostarczana z dyfuzorem do loków

18. Blumtal – Profesjonalny zestaw do Pizzy (kamień, łopatka, nóż)

Blumtal Pizza Stone with Paddle
Dlaczego nam się podoba: Zachęca do gotowania i pozwala przygotować smaczną pizzę!

Umiejętność przyrządzania posiłków to umiejętność życiowa, a gotowanie może być relaksującym i przyjemnym hobby. Zachęcanie 16-latka do spróbowania swoich sił w kuchni to świetny pomysł! Kamień do pizzy Blumtal z łopatką pomoże zachęcić nastolatka do tego typu „rozrywki”. W końcu, jaki 16-latek nie kocha pizzy!?

Profesjonalny zestaw pod postacią kamienia, łopatki i noża pozwala użytkownikowi na przyrządzanie pizzy w autentyczny włoski sposób, a to wszystko w zaciszu własnego domu. Kamień nagrzewa się do 300°C i może być używany w zwykłym piekarniku. Łopatka do pizzy ułatwia wkładanie i wyjmowanie pizzy z pieca, a bardzo długi uchwyt zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy!

Plusy
 • Zachęca do nauki gotowania
 • Może być używany w domowym piekarniku lub na grillu
 • Bardzo długi uchwyt zapewniający bezpieczeństwo
 • Wykonany z autentycznych materiałów
Minusy
 • Może wymagać nadzoru osoby dorosłej

19. Podkładka pod Mysz dla Graczy – SteelSeries QcK Gaming

SteelSeries QcK Gaming Mouse Pad
Dlaczego nam się podoba: Prezentowana podkładka to doskonały i praktyczny prezent dla graczy!

Jeśli 16-letni chłopak, któremu chcesz kupić prezent, interesuje się grami komputerowymi, może być Ci ciężko zdecydować się na zakup konkretnej gry czy gadżetu. Przy tak dużej liczbie różnych produktów na rynku, sprzęt do gier może przyprawić o zawrót głowy osobę „z zewnątrz”. Nawet dla tych, którzy interesują się gamingiem, sprzęt to również kwestia gustu – wiele zależy od osobistych preferencji. Jeśli więc chcesz kupić coś, co wesprze hobby nastolatka, ale nie jesteś pewien, co będzie dobre, wybierz praktyczny prezent, taki jak podkładka SteelSeries.

Ma ona twardą polipropylenową powierzchnię, która zapewnia maksymalną szybkość ruchów myszą. Ponadto na uwagę zasługuje ulepszona tekstura powierzchni, dzięki której można zachować wysoki stopień dokładności ruchów – wszystko to jest bardzo ważne dla bezproblemowej gry. Antypoślizgowa gumowa podstawa sprawia, że podkładka pozostaje na swoim miejscu podczas użytkowania, a marka QcK od ponad 15 lat jest najczęściej wybieraną przez zawodowych gamer’ów.

Plusy
 • Praktyczny prezent
 • Stworzony z myślą o grach
 • Pozwala na maksymalne rozwinięcie prędkości myszy – powierzchnia polipropylenowa
 • Ulepszona tekstura powierzchni dla dokładności ruchów
 • Antypoślizgowa
Minusy
 • Ograniczony wybór w kwestii designu podkładki

20. Elgato HD60 S – Karta Przechwytująca Wideo

Elgato HD60 S Capture Card
Dlaczego nam się podoba: Pozwala przesyłać strumieniowo i nagrywać wspaniałe materiały z gier dzięki prostej i łatwej w użyciu technologii.

Nastolatki oprócz grania w gry uwielbiają również oglądać innych podczas rozgrywek w popularne gry. Odbywa się to za pośrednictwem serwisów YouTube lub Twitch. Oprócz świetnej zabawy może to być także bardzo poważne hobby, a nawet dochodowy biznes! Karta Elgato HD60 S pozwoli 16-letniemu chłopcu na strumieniowanie i nagrywanie w rozdzielczości 1080p60 na konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo.

Wbudowana funkcja przesyłania strumieniowego oznacza, że rozpoczęcie przesyłania strumieniowego przez Twitch lub YouTube jest bardzo proste, a układ strumienia można łatwo dostosować do potrzeb, dodając kamerę internetową, powiadomienia lub nakładki.

Plusy
 • Obsługa 1080p60, 1080p30, 1080i, 720p60, 720p30, 576p, 576i i 480p
 • Obsługiwany system operacyjny – Windows 10 (64-bitowy), macOS Sierra 10.12 lub nowszy
 • Wbudowana funkcja transmisji na żywo
 • Dodawanie kamery internetowej, głosu, nakładek i innych elementów
Minusy
 • Wymaga kompatybilnych urządzeń

21. Wygodny polar COMFY

The Comfy Original
Dlaczego nam się podoba: To ten element garderoby, który idealnie nadaje się na leniwy wieczór w domy. Wygodny polar może posłużyć również za koc, pod którym można wylegiwać się kanapie przed TV. Idealny dla „leniwych nastolatków”.

Nastolatki mają opinię leniwych, uwielbiających spać i wylegiwać się na kanapie. Ma to sens, jeśli weźmiemy pod uwagę ich rozwój fizyczny, rozwój mózgu i wszystkie emocjonalne stresy i napięcia, którym poddawani są na co dzień. Zamiast więc narzekać i prosić ich o ruszenie się z miejsca, może warto zadbać o nastolatka i pozwolić mu się zrelaksować? Świetnym rozwiązaniem może być oryginalny polar Comfy, który imituje koc, i który można nosić jak bluzę.

Comfy dostępny jest w wielu różnych kolorach i wzorach. Możesz wybrać ten, który Twoim zdaniem będzie pasował do stylu i osobowości nastolatka, dla którego kupujesz prezent. Rozmiar typu UNISEX pasuje na większość nastolatków, zatem nie musisz martwić się o złe dopasowanie odzieży. Żeby ułatwić życie jeszcze bardziej, koc można prać w pralce w niskich temperaturach i suszyć w suszarce bębnowej.

Plusy
 • Dostępna jest szeroka gama kolorów i wzorów
 • Prezent pozwalający się zrelaksować
 • Ma kaptur
 • Można prać w pralce
Minusy
 • Nie można prać ani suszyć w wysokiej temperaturze

22. Porsche 911 Boxer – Silnik – Replika, zabawka do Składania

Porsche 911 Flat-Six Boxer Engine
Dlaczego nam się podoba: Idealne rozwiązanie dla nastoletnich miłośników motoryzacji – to szansa na „wyprodukowanie” działającej repliki silnika Porsche.

Wielu 16-letnich chłopców interesuje się samochodami i pojazdami, a umiejętności inżynierskie oraz techniczne są bardzo pożądane na obecnym rynku pracy. Ten prezent będzie idealny, aby zachęcić do rozwijania tych umiejętności i zainteresowań. Porsche 911 pozwala 16-letniemu chłopcu stworzyć model silnika Porsche w skali 1:4 i odkryć, jak poszczególne elementy konstrukcji współpracują ze sobą i jak działają.

Model składa się z ponad 280 elementów, co sprawia, że jego budowa jest trudna i wymaga dużej koncentracji, ale efekt końcowy jest wspaniały.

Plusy
 • Instrukcje krok po kroku
 • Poprawia koncentrację
 • Zachęca do bycia wytrwałym i cierpliwym
 • Rozwija zainteresowanie technologią i umiejętności inżynierskie
 • Ponad 280 elementów
Minusy
 • Wymaga użycia baterii

23. Pendrive Samsung Duo Plus 128 GB USB + USB-C

Samsung Duo Plus 128 GB Type-C Flash Drive
Dlaczego nam się podoba: Przydatna pamięć USB o niezwykłej wydajności.

Pamięci USB przydają się w wielu różnych sytuacjach i stanowią świetny oraz praktyczny prezent dla nastolatka, zwłaszcza chłopca, który lubi korzystać z technologii i komputerów. Samsung Duo Plus 128 GB Type-C to pendrive typu C z wbudowanym adapterem typu A, dzięki czemu można go używać także w starszych urządzeniach.

Jest to idealne rozwiązanie do przenoszenia danych lub zwalniania miejsca, a doskonała wydajność dysku sprawia, że jest on szybki, prosty i bezproblemowy w obsłudze. Duo Plus wykorzystuje nowoczesną technologię typu C, co oznacza, że za każdym razem podłącza się go we właściwy sposób i nie ma potrzeby ryzykować uszkodzenia dysku przez pomyłkę lub wciskanie go na siłę. Szybki i niezawodny dysk o pojemności 128 GB może pomieścić mnóstwo danych i jest idealnym prezentem dla nastolatka.

Plusy
 • Zakres praktycznych zastosowań
 • Dołączony adapter typu A
 • Adapter typu C ogranicza błędy użytkownika
 • 128 GB pojemności
Minusy
 • Przydatny tylko wtedy, gdy odbiorca korzysta z komputerów (lub laptopów)

24. Opiekacz do kanapek Morphy Richards

Morphy Richards Toasted Sandwich Maker
Dlaczego nam się podoba: Zachęca do samodzielności i rozwijania umiejętności kulinarnych, jak również do przygotowywania prostego i smacznego jedzenia!

Innym stereotypem dotyczącym nastoletnich chłopców jest to, że zawsze są głodni! Jeśli więc tak jest w przypadku 16-latka, któremu kupujesz prezent, dlaczego nie pomóc mu w tym, by sam sobie gotował? Umiejętność przygotowywania posiłków i przekąsek jest bardzo ważna. Przyda się, gdy nastolatek w końcu wyjedzie na studia lub zamieszka we własnym mieszkaniu. Opiekacz do kanapek pomaga rozwijać niezależność nastolatka i pozwala mu przygotować dla siebie sycące przekąski.

Opiekacz Morphy Richards został zaprojektowany jako element kuchenki mikrofalowej i jest niezwykle wszechstronny. Umożliwia grillowanie w mikrofalówce tradycyjnych tostów, croissantów, panini i wielu innych przysmaków. Jest gotowy do użycia od razu po odpakowaniu i posiada nieprzywierające płytki, dzięki czemu czyszczenie jest niezwykle szybkie i łatwe (można go nawet myć w zmywarce). Dzięki dołączonej instrukcji obsługi i dodatkowym poradnikom dostępnym w Internecie nastolatek może znaleźć wiele inspiracji do gotowania!

Plusy
 • Zachęca do samodzielności
 • Wszechstronny – można w nim zrobić wiele przekąsek
 • Można go myć w zmywarce
 • Nieprzywierająca powierzchnia
 • Dołączone instrukcje i przewodniki online
Minusy
 • Początkowo może wymagać nadzoru osoby dorosłej.

25. Skórzany Brązowy Portfel Tommy Hilfiger z blokadą RFID

Tommy Hilfiger RFID Blocking Leather Wallet
Dlaczego nam się podoba: Przydatny prezent z wysokiej jakości wykończeniem. Portfel pochodzi od popularnej i cenionej marki.

Skórzany portfel to przydatny i jednocześnie luksusowy prezent dla nastolatka. Z wiekiem chłopiec może zacząć nosić przy sobie karty debetowe, identyfikatory, karty członkowskie itp. Ładne, zorganizowane miejsce na trzymanie tych wszystkich dokumentów jest praktycznym prezentem. Skórzany portfel Tommy Hilfiger RFID Blocking zapewnia taką organizację dzięki 6 kieszeniom na karty kredytowe, ale także dzięki technologii blokowania RFID, która pomaga chronić dane karty.

RFID to technologia, której używa się do dokonywania płatności zbliżeniowych. Sprawia to, że niektórzy martwią się o swoje karty bankowe, które trzymane są w portfelu. Nie bez powodu. Czasami urządzenie płatnicze może być po prostu przeciągnięte nad torbą, aby zebrać dane karty. Technologia blokowania RFID zastosowana w tym portfelu eliminuje ryzyko kradzieży, a tym samym sprawia, że nastolatek nie będzie obawiał się o bezpieczeństwo swoich finansów. Wykończenie z prawdziwej skóry jest miękkie i luksusowe, a popularna, dobrze znana marka Tommy Hilfiger oznacza, że jest to prezent, który zostanie dobrze przyjęty przez większość nastolatków.

Plusy
 • Prezent jest praktyczny
 • 6 kieszeni na karty kredytowe
 • Blokowanie RFID
 • Popularna marka
 • 100% skóra
Minusy
 • Tylko czyszczenie punktowe

26. Ubergames – Wieża – Gra z Drewna Ekologicznego

Mega Hi-Tower in a Bag
Dlaczego nam się podoba: Gra jest bardzo wciągająca i rozwija umiejętności zręczności. Ponadprzeciętne wymiary sprawiają, że idealnie sprawdzi się na przyjęciach i imprezach rodzinnych.

Wieża Ubergames to zabawna gra rodzinna, w którą najlepiej grać na świeżym powietrzu. Gra polega na balansowaniu klockami i jest idealna na przyjęcia oraz imprezy rodzinne – stanowi dobrą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Podobnie jak w popularnej grze Jenga, gracze muszą zbudować wieżę, a następnie na zmianę ostrożnie usuwać klocki, aby nie zburzyć całej konstrukcji. Duży zestaw stanowi prawdziwe wyzwanie i zachęca dzieci do używania mięśni całego ciała, aby utrzymać stabilne ręce podczas usuwania każdego klocka. Dzięki możliwości budowania na wysokość do 1,5 m (!) gra stanowi wyzwanie i jest ekscytująca nawet dla starszych graczy. W zestawie znajduje się również torba do przechowywania i transportowania.

Plusy
 • Popularna gra
 • Idealne na przyjęcia i imprezy rodzinne
 • Wysokość wieży: do 2,3 m
 • Wspaniała dla dorosłych i dzieci
 • W zestawie z torbą do przechowywania
Minusy
 • Najlepiej grać na zewnątrz

27. Lego Technic – Lamborghini Sián – model Auta

Lego Technic Lamborghini Sián
Dlaczego nam się podoba: Prezentowany model stanowi wymagającą do zbudowania konstrukcję dla 16-letniego entuzjasty motoryzacji.

Jeśli 16-latek, dla którego kupujesz prezent, interesuje się samochodami, ten składający się z 3696 elementów model samochodu LEGO Technic w skali 1:8 z pewnością zapewni mu wiele godzin fantastycznej rozrywki! To wymagająca konstrukcja nawet dla dorosłych, zatem 16-latek na pewno będzie musiał poświęcić trochę czasu na złożenie modelu. Model posiada silnik V12 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy, przednie i tylne zawieszenie oraz otwierane drzwi.

Zestaw jest wzorowany na prawdziwym Lamborghini Sián FKP 37, dzięki czemu chłopiec może dalej rozwijać swoje zainteresowanie samochodami. Kolekcjonerska instrukcja budowy, ozdobna tabliczka i unikalny numer seryjny dołączone są do zestawu i zapakowane w luksusowe opakowanie.

Plusy
 • Wyzwanie dla 16-latka
 • Model w skali 1:8
 • Zachęca do korzystania z technologii
 • Zawiera książeczkę dla kolekcjonerów
 • Luksusowe opakowanie
Minusy
 • Z uwagi na wiele elementów wymaga ostrożnego przechowywania

28. Sportowa torba Under Armour – Duffel

Under Armour Undeniable Duffel Bag
Dlaczego nam się podoba: Przydatny prezent od popularnej marki, idealny do przenoszenia sportowej odzieży, do zabrania na siłownię lub na basen.

Pojemna torba Under Armour Undeniable Duffel idealnie nadaje się do przenoszenia w niej odzieży sportowej, do zabrania na siłownię czy na basen. Torba o pojemności 58 litrów posiada 2 przednie kieszenie i wysokiej jakości zamki oraz paski na ramię. Dzięki technologii UA Storm torba ma wodoodporną powłokę, co oznacza, że deszczowe dni lub mokra podłoga nie stanowią dla niej żadnego problemu!

Wyściełany pasek na ramię jest wygodny w użytkowaniu i bardzo praktyczny. W miarę jak 16-latkowie stają się coraz bardziej niezależni i spędzają więcej czasu poza domem na zajęciach dodatkowych, solidna torba sportowa taka jak ta powyżej na pewno się przyda. Wewnątrz torby znajduje się osobna kieszeń, w której można przechowywać odzież lub buty po treningu. Odseparowanie brudnej odzieży od innych przedmiotów sprawia, że jest to bardzo praktyczna torba dla wysportowanych nastolatków.

Plusy
 • Torba popularnej marki sportowej
 • Wodoodporna
 • Wyściełany pasek na ramię
 • 58L objętości
 • Osobna kieszeń na brudne rzeczy
Minusy
 • Brak wodoodpornego wnętrza, aby umieścić mokre akcesoria po pływaniu

29. Patelnia do Jednego Jajka (12 cm)

Ancillary Range 12 cm One Egg Pan
Dlaczego nam się podoba: Patelnia jest mała i poręczna, dzięki czemu smażone na niej jajko przybiera idealny kształt i rozmiar.

Prezent w postaci patelni na jedno jajko może zostać odebrany przez nastolatka jako coś śmiesznego, jednak na pewno będzie to prezent bardzo praktyczny. Wielu chłopców potraktuje upominek całkiem poważnie – 16-latkowie lubią mieć idealnie usmażone jajko, a ta patelnia właśnie na to pozwala. 12 cm średnicy sprawia, że sadzone jajko przygotowywane na patelni będzie wyglądać jak z obrazka. Poprawne smażenie jajka to świetna życiowa umiejętność, którą powinien opanować każdy nastolatek – na pewno okaże się to pomocne na studiach!

Patelnia pokryta jest powłoką, do której nic nie przywiera i jest idealna do przygotowywania omletów z jednego jajka. Co więcej, dzięki swoim niewielkim rozmiarom szybko, łatwo i równomiernie się nagrzewa, a nieprzywierająca powłoka sprawia, że jajko po skończeniu smażenia powinno się po prostu wysunąć – bez bałaganu, kłopotów i zamieszania. Patelnia nadaje się nawet do mycia w zmywarce, dzięki czemu jej czyszczenia nie będzie dla nastolatków problemem!

Plusy
 • Oryginalny i praktyczny prezent
 • Idealne rozwiązanie dla jednej osoby
 • Powłoka, do której nie przywiera jedzenie
 • Można myć w zmywarce
Minusy
 • Nastolatek może początkowo potrzebować nadzoru w kuchni

30. Mechaniczna Klawiatura Gamingowa SteelSeries Apex 7 TKL

SteelSeries Apex 7 TKL Compact Mechanical Gaming Keyboard
Dlaczego nam się podoba: Klawiatura posiada gwarancję niezawodności na 50 milionów naciśnięć klawiszy – to solidne gamingowe akcesorium dla graczy lubiących wysoki standard.

Klawiatury do gier mogą sprawić niemałą trudność podczas zakupu. Z jednej strony potrzebujesz praktycznej, solidnej konstrukcji, która wytrzyma trochę „szorstkiego” traktowania i wszystkie akcje w grach, ale z drugiej strony chcesz zaawansowanej technologii, wysokiej jakości i precyzji. Gamingowa klawiatura mechaniczna SteelSeries Apex 7 TKL spełnia oba te wymagania i zachwyci 16-letniego chłopca, który otrzyma ją w prezencie.

Klawiatura ma gwarancję na 50 milionów naciśnięć, co świadczy o jej trwałości. Wykonana została ze stopu aluminium klasy lotniczej. Klawiatura posiada zintegrowane centrum dowodzenia do regulacji ustawień, łączność bezprzewodową, a nawet wysokiej jakości magnetyczną podpórkę pod nadgarstki. Opcje podświetlenia są praktycznie nieograniczone i w pełni konfigurowalne, dzięki czemu możesz mieć klawiaturę, która wygląda równie dobrze, jak wydajnie działa. Możesz zapisać nawet 5 różnych profili, aby zachować swój indywidualny „look”.

Plusy
 • Ergonomicznie zaprojektowana podpórka pod nadgarstek
 • Spersonalizowane oświetlenie
 • 5 profili
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Łączność bezprzewodowa
Minusy
 • Naciśnięcia klawiszy nie są ciche

Słowa końcowe

Zakup prezentów, które będą praktyczne i przydatne dla 16-letnich chłopców to świetna decyzja. Nastolatkowie nie będą często prosić o rzeczy, których potrzebują, a tym bardziej nie kupią ich dla siebie sami. Jednak, gdy już otrzymają taki praktyczny gadżet, ich życie stanie się znacznie łatwiejsze. Wielu szesnastolatków interesuje się komputerami i technologią, a większość prezentów z powyższej listy pozwoli rozwinąć i pielęgnować ich hobby.

Okres nastoletni to także czas przygotowań do dorosłego życia, dlatego wybraliśmy kilka prezentów, które pomogą rozwinąć rodzącą się niezależność i umiejętności życiowe nastolatka, ale w zabawny, nienachalny sposób. Prezenty z naszej listy mogą spodobać się 16-letnim chłopcom – są tu zarówno produkty przydatne, jak i zabawne, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla chłopca, któremu kupujesz prezent!

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Krystyna Sopel
O Krystyna Sopel
Cześć, jestem Krystyna i absolutnie uwielbiam dawać ludziom prezenty. Bez względu na to, czy są to urodziny, święta, czy po prostu specjalna okazja, nie ma nic lepszego niż zobaczyć uśmiech na czyjejś twarzy, kiedy otrzymuje niesamowity prezent. Jeśli szukasz wyjątkowego podarunku, który naprawdę pokaże, jak bardzo Ci na kimś zależy, to koniecznie sprawdź moje poradniki prezentowe.