30 wyjątkowych prezentów dla 3-letnich chłopców

Ostatnia aktualizacja: 2 maja, 2024

Opublikowano:

GiftExperts jest utrzymywany przez czytelników. Gdy kupujesz przez linki umieszczone na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję.

Gdy dzieci osiągają swoje trzecie urodziny, przechodzą z klasyfikacji „maluchów” do „przedszkolaków”, co może zbiegać się z rozpoczęciem przedszkola lub przejściem do klasy przedszkolnej w ich obecnym środowisku opieki nad dziećmi. Zmiana z malucha na przedszkolaka może być trudna, co powoduje, że niektórzy nazywają trzylatki „Threenagerami” ze względu na ich zachowanie przypominające to typowe dla nastolatków. Trzylatki doświadczają intensywnych emocji i szybko wyrażają swoje pomysły, odczucia i poglądy. Chociaż może to być trudne do opanowania, jest to doskonały wskaźnik ich prawidłowego rozwoju.

Podobnie jak większość małych dzieci, 3-letni chłopcy potrzebują dużo czasu na świeżym powietrzu i aktywności fizycznej; zapewnienie im możliwości biegania, wspinania się i skakania ma kluczowe znaczenie dla ćwiczenia ich umiejętności fizycznych, budowania siły, równowagi i koordynacji oraz wydatkowania części ich pozornie nieograniczonej energii. Jeśli szukasz prezentu dla 3-letniego chłopca, masz do wyboru szeroką gamę zabawek i prezentów, ale wybraliśmy kilka najlepszych opcji, które będą również wspierać ich rozwój.

1. Brio World Railway Deluxe Set

Dlaczego nam się podoba: Klasyczna zabawka pod postacią kolejki z torami kolejowymi znakomicie rozwija umiejętności konstrukcyjne i pobudza wyobraźnię.

Kolejka i tory kolejowe to zabawki ponadczasowe, które nie tracą na aktualności i nie wychodzą łatwo z mody. BRIO jest szczególnie ponadczasową marką, która produkuje zabawki tego typu od wielu lat. Zestawy Brio są kompatybilne z innymi zestawami torów kolejowych, dzięki czemu zabawa może być rozszerzona, gdy dziecko otrzymuje więcej zestawów i wyspecjalizowanych części. Większość zabawkowych pociągów jest również kompatybilna z prezentowanymi torami.

Zestaw Deluxe od BRIO to ogromny zestaw kolejki i torów, składający się z ponad 100 elementów – w tym mostów, figurek i elementów drogowych, które urozmaicają zabawę. Budowanie torów kolejowych wspomaga rozwijanie wczesnych umiejętności konstruktorskich i inżynierskich, jak również zachęca do zabawy z użyciem wyobraźni.

Plusy
 • Ponadczasowa zabawka
 • Rozwija umiejętności konstrukcyjne
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Zestaw kompatybilny z innymi zestawami torów kolejowych
Minusy
 • Cena

2. Fisher-Price Transforming Batmobile

Fisher-Price Transforming Batmobile
Dlaczego nam się podoba: Batmobil Batmana ma wiele do zaoferowania 3-latkowi dzięki światełkom, dźwiękom, strzelającym tarczom i pilotowi zdalnego sterowania.

Około 3 roku życia chłopcy zaczynają interesować się superbohaterami oraz zabawami typu „dobry i zły charakter”. Niektórzy rodzice martwią się, że wyobraźnia dzieci staje się przez te zainteresowania hałaśliwa lub agresywna, ale badania wykazały, że tego typu gry są naturalne, normalne, a nawet pomocne w wyzwalaniu agresji w odpowiednim kontekście. Zabawa w superbohaterów jest również fantastyczna do budowania umiejętności społecznych trzylatka, ponieważ pozwala mu bezpiecznie eksperymentować z różnymi scenariuszami i emocjami.

Transformujący Batmobil od Fisher-Price jest oparty na bardzo popularnym superbohaterze i z pewnością zachwyci 3-letniego fana. Pojazd wyposażony jest w światełka i dźwięki, które zachęcają do zabawy wyobraźnią, a także w pilota, który zwiększa zrozumienie technologii przez dzieci.

Plusy
 • Na podstawie popularnego superbohatera
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Wbudowane światła i dźwięki
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Zwiększa zrozumienie technologii
Minusy
 • Wymaga baterii

3. Berg Buzzy Nitro Go Cart

Berg Buzzy Nitro Go Kart
Dlaczego nam się podoba: Ekscytująca zabawka – Gokart – zaprojektowana dla młodszych dzieci świetnie rozwija umiejętności fizyczne.

Jeżdżące zabawki są popularnym prezentem dla trzylatków, więc ten upominek może być strzałem w dziesiątkę. Gokart Nitro od Berg to zabawka na kółkach, która została zaprojektowana z myślą o młodszych dzieciach, więc będzie odpowiadać ich rozmiarom fizycznym i potrzebom rozwojowym.

Berg Buzzy Nitro Gokart to świetna zabawka zachęcająca do zabawy ruchowej i rozwijania umiejętności oraz zwiększania siły w rdzeniu i nogach, gdy dzieci uczą się używać pedałów i kierować gokartem. Pedałowanie i sterowanie pomagają również zwiększyć koordynację i kontrolę nad ciałem. Jako bonus może być używany w pomieszczeniach, więc dobra zabawa nie jest uzależniona od pogody.

Plusy
 • Zachęca do zabaw fizycznych i rozwoju umiejętności
 • Zwiększa siłę rdzenia i nóg
 • Stabilna konstrukcja, idealna dla młodszych dzieci
 • Może być używany również w pomieszczeniach zamkniętych
 • Zwiększa koordynację
Minusy
 • Większe przedmioty wymagające miejsca do przechowywania

4. Hape Gourmet Grill Playset

Hape Gourmet Grill Playset
Dlaczego nam się podoba: Pozwól 3-latkowi bawić się wyobraźnią, grillując jedzenie do woli!

3-latki uwielbiają naśladować czynności, które widziały u dorosłych, więc jeśli 3-latek, dla którego kupujesz prezent był na grillu lub widział kogoś gotującego na ruszcie, pokocha możliwość tego, by samemu zająć się przygotowaniem „posiłku” – w bezpieczny dla dziecka sposób!

Grill – Zestaw do zabawy marki Hape to urocza drewniana zabawka z grillem, z mnóstwem akcesoriów, które pomagają dzieciom w ich pomysłowej zabawie, rozwijają zrozumienie przygotowywania jedzenia i mogą być używane wspólnie z innymi dziećmi do rozwijania umiejętności społecznych, takich jak maniery czy zabawa z podziałem na role.

Plusy
 • Drewniana zabawka; bardziej przyjazna dla środowiska
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Rozwija zrozumienie zasad przygotowywania żywności
 • Zawiera wiele akcesoriów
Minusy
 • Duży przedmiot wymagający miejsca do zabawy i przechowywania
 • Cena

5. Thomas & Friends: Tomek i Przyjaciele – Stacja

Thomas & Friends Super Station
Dlaczego nam się podoba: Oparty na popularnym serialu telewizyjnym dla dzieci, zestaw pociągowy zachęca do zabawy i pobudza wyobraźnię.

Thomas and Friends, czyli Tomek i przyjaciele to niezwykle popularny serial dla dzieci, który budzi ogromne zainteresowanie u wielu 3-letnich chłopców. Mały, niebieski silnik Thomas jest niemal powszechnie rozpoznawalny i wielu małych chłopców będzie w stanie rozpoznać zaskakującą liczbę jego przyjaciół.

Superstacja Thomas & Friends jest wystarczająco duża, aby na torach zmieściło się aż 100 lokomotyw i może być zbudowana na wiele różnych sposobów. Otwarta natura tej zabawki oznacza, że będzie ona rosła wraz z dzieckiem, które będzie odkrywało nowe sposoby łączenia i ustawiania torów, doskonaląc swoje umiejętności konstrukcyjne, a także rozwijając wyobraźnię. To będzie idealny prezent dla 3-letniego fana Thomasa, zachęcający do wielu pomysłowych zabaw z zabawkowymi silnikami.

Plusy
 • Oparty na popularnym serialu telewizyjnym dla dzieci
 • Rozwija umiejętności konstrukcyjne
 • Otwarta konstrukcja (możliwość dowolnego ustawiania elementów)
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Zawiera adaptery do łączenia z innymi zestawami
Minusy
 • Dodatkowe silniki sprzedawane oddzielnie

6. Aquaplay Mountain Lake

Aquaplay Mountain Lake
Dlaczego nam się podoba: Zestaw posiada system kanałów wodnych do wielogodzinnej zabawy, która rozwija wyobraźnię i wczesne umiejętności matematyczne.

Zabawa w wodzie jest popularną częścią rozrywki wielu przedszkoli i to nie bez powodu! Możliwości nauki podczas zabawy w wodzie są bardzo bogate, a zabawa sama w sobie jest okazją do zabawy sensorycznej. Zestaw Aquaplay to system kanałów wodnych, z którymi dzieci mogą eksperymentować i bawić się.

Pomaga to rozwijać wczesne umiejętności inżynierskie i naukowe, ponieważ dzieci zaczynają eksperymentować i zdobywają wiedzę na temat tam i kół wodnych. Wczesne umiejętności matematyczne są również rozwijane poprzez taką zabawę, ponieważ dzieci zaczynają bawić się pojęciami takimi jak „pełny” i „pusty”. Jest to idealny prezent dla 3-letniego chłopca, który uwielbia zabawy na świeżym powietrzu z wodą.

Plusy
 • Możliwość zabawy sensorycznej
 • Rozwija wczesne umiejętności inżynierskie
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Rozwija wczesne umiejętności matematyczne
Minusy
 • Najlepiej bawić się zestawem na zewnątrz; wymaga przestrzeni na zewnątrz

7. John Deere: Zabawka Traktor z Ladowarką i Przyczepą

John Deere Ride-on Tractor with Loader and Trailer
Dlaczego nam się podoba: Zabawka-traktor została bardzo dobrze wykonana; dodatkowo posiada ładowacz na przedzie pojazdu. Na licencji John Deere.

Wielu 3-letnich chłopców interesuje się pojazdami, a jeżdżący traktor John Deere z ładowaczem i przyczepą może być idealnym prezentem dla malucha. Jest on licencjonowany przez firmę John Deere, więc jest tak dokładną repliką realnego pojazdu, jak to tylko możliwe! Posiada działający ładowacz czołowy, odczepianą przyczepę i podnoszoną maskę, więc jest wiele rzeczy, które mogą zainteresować dziecko.

Traktor John Deere Ride-on zachęca do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, dzięki czemu dzieci są zdrowe, a także doskonalą swoje umiejętności fizyczne, ucząc się obsługi pedałów i wszystkich ruchomych części. To świetny prezent dla 3-letniego chłopca, który interesuje się pojazdami i jazdą w ogóle.

Plusy
 • Licencja John Deere
 • Odłączana przyczepa
 • Działająca ładowarka na przedzie pojazdu
 • Zachęca do zabawy na świeżym powietrzu
 • Poprawia umiejętności fizyczne
Minusy
 • Duży przedmiot, wymaga bezpiecznego miejsca do przechowywania

8. Paw Patrol Launch’N Haul

Paw Patrol Launch’N Haul
Dlaczego nam się podoba: Transformujący się pojazd 2w1 oparty na popularnej kreskówce dla dzieci.

Paw Patrol – Psi Patrol – to niezwykle popularna kreskówka dla dzieci, uwielbiana przez wielu 3-letnich chłopców. Ten pojazd może pomieścić wszystkich 7 bohaterów i ich specjalne pojazdy ratunkowe, dzięki czemu można zbudować cały zestaw. Zabawki oparte na serialach telewizyjnych lub filmach są świetną bazą dla zabaw rozwijających wyobraźnię, ponieważ dają dzieciom „punkt wyjścia” do zabawy.

Trzylatki będą uwielbiały używać zestawu Psi Patrol Launch’N Haul do odgrywania różnych scenariuszy z kreskówek, a także budowania własnych wymyślonych sytuacji. Pojazd może się przekształcać, dodając jeszcze więcej zainteresowania do zabawy. Szczeniaki i ich pojazdy ratunkowe można również kupić osobno, aby rozbudować zestaw.

Plusy
 • Na podstawie popularnej kreskówki dla dzieci
 • Transformujący się pojazd 2w1
 • Pomieści aż 7 pojazdów
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
Minusy
 • Pojazdy sprzedawane oddzielnie

9. Toy Story 4: Zabawka Ultimate Walking Buzz Lightyear

Toy Story Ultimate Walking Buzz Lightyea
Dlaczego nam się podoba: Zabawka Buzz Astral z popularnego filmu Toy Story 4 potrafi nie tylko chodzić, ale także mówić, co na pewno zachwyci niejednego 3-latka.

Toy Story stało się popularnym i natychmiast rozpoznawalnym przedsięwzięciem, a najnowszy film Toy Story 4 był wielkim hitem, więc wielu 3-letnich chłopców będzie fanami postaci z filmu Toy Story 4. Buzz Astral, jako jeden z głównych bohaterów, jest szczególnie atrakcyjny.

Chodzący Buzz Astral z filmu Toy Story to zabawna figurka ze światłami i dźwiękami, która chodzi i mówi! Trzylatki będą zachwycone, słysząc, jak powtarza popularne powiedzonka i będą miały wiele godzin zabawy przy tworzeniu wymyślnych scenariuszy zabaw opartych na fabułach z filmów i własnych pomysłach.

Plusy
 • Popularna postać z bajki dla dzieci
 • Rozmawia i chodzi
 • Świeci i wydaje dźwięki
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
Minusy
 • Wymaga baterii

10. Peppa Pig Family Home Playset

Dlaczego nam się podoba: Zestaw pozwala odgrywać role z popularnymi postaciami z dziecięcej telewizji i zachęca do kreatywnej zabawy.

Świnka Peppa jest niezwykle popularną postacią telewizyjną dla dzieci, a zestaw do zabawy oparty na serialu telewizyjnym z pewnością zostanie dobrze przyjęty przez większość 3-letnich chłopców. W miarę jak dzieci zaczynają rozwijać zdolność do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, wiele z nich woli odgrywać role na podstawie własnych doświadczeń. Ten zestaw umożliwia to idealnie, ponieważ akcja opiera się wokół domu i życia rodzinnego.

Zestaw zawiera mnóstwo akcesoriów, które dają wiele możliwości do kreatywnej zabawy i rozwoju słownictwa. Zabawka idealna dla trzylatka, który jest fanem Świnki Peppy.

Plusy
 • Zestaw oparty na popularnych postaciach z telewizji dziecięcej
 • Zachęca do odgrywania ról z użyciem wyobraźni
 • W zestawie znajduje się mnóstwo akcesoriów
 • Zawiera figurkę Świnki Peppy
Minusy
 • Rozmiar – zestaw wymaga miejsca do zabawy i przechowywania

11. Rolly Toys: Taczka Metalowa

Rolly Toys Wheelbarrow
Dlaczego nam się podoba: Pozwala dzieciom przyłączyć się do prac ogrodowych i domowych, jak również daje im możliwość przewiezienia wszystkich zabawek na własnej taczce dostosowanej do ich wzrostu.

Wiele dzieci uwielbia przenosić zabawki i przedmioty w domu z jednego miejsca do drugiego. Podczas gdy dorośli mogą postrzegać to jako robienie bałaganu, w rzeczywistości jest bardziej prawdopodobne, że jest to specyficzny sposób uczenia się. Schematy to działania, które są powtarzane w kółko, jako sposób konsolidacji pojęć, a „schemat transportowy” jest bardzo powszechny – dzieci, które używają tego go do nauki, będą często przenosić przedmioty z jednego obszaru do drugiego. Prezent taki jak Taczka dla dzieci od Rolly Toys może doskonale pomóc w nauce tego procesu!

Taczka Rolly Toys jest łatwa do złożenia, więc 3-latek będzie mógł szybko przystąpić do zabawy. Jest w rozmiarze dziecięcym, zatem jest bardzo łatwa w użyciu i może być używana do pomocy w pracach ogrodowych i domowych lub po prostu do zabawy.

Plusy
 • Łatwy do złożenia
 • Rozmiar dla dzieci
 • Zachęca do rozwijania umiejętności fizycznych
 • Zwiększa pewność siebie
Minusy
 • Wymaga montażu

12. Hape Easel with Whiteboard and Chalkboard

Hape Easel with Whiteboard and Chalkboard
Dlaczego nam się podoba: Jest idealna dla początkującego artysty, rozwija umiejętności motoryczne i wczesne formowanie liter.

Sztaluga to świetny sposób, aby zachęcić dzieci do rozwijania umiejętności artystycznych, jak również ważnych umiejętności przed pisaniem. Zanim dzieci nauczą się pisać, ważne jest, aby posiadły dobre umiejętności motoryczne, zarówno te ogólne, które są ruchami na dużą skalę, jak i drobne – na małą skalę. Rysowanie na pionowej powierzchni, takiej jak sztaluga, rozwija zarówno umiejętności motoryczne ogólne, jak i drobne.

Dwustronna sztaluga HAPE posiada białą tablicą magnetyczną po jednej stronie i tablicą kredową po drugiej. W zestawie znajdują się nawet pojemniki z farbą i rolka papieru, więc jest wiele sposobów na zabawę i eksperymentowanie z tworzeniem znaków – wszystko dzięki tej sztaludze.

Plusy
 • Dwustronna sztaluga z tablicą magnetyczną z jednej strony, z drugiej strony z tablicą kredową
 • Regulowana wysokość
 • W zestawie sztaluga, 3 pojemniki na farby i wymienna rolka papieru
 • Rozwija kreatywność
 • Zachęca do rozwoju umiejętności motorycznych
Minusy
 • Rozmiar – przedmiot wymaga wiele miejsca

13. Melissa & Doug Wooden Scoop & Serve Ice Cream

Melissa & Doug Wooden Scoop & Serve Ice Cream
Dlaczego nam się podoba: Większość trzylatków uwielbia lody, a ta drewniana zabawka wykorzystuje ten deser do promowania pomysłowej zabawy.

Melissa & Doug to wspaniała marka oferująca alternatywę dla szerokiej gamy plastikowych zabawek, więc jeśli szukasz bardziej ekologicznych zakupów lub po prostu wolisz sensoryczne właściwości drewna, to ten produkt będzie strzałem w dziesiątkę. Drewniany zestaw od Melissa & Doug to urocza zabawka pozwalająca dzieciom udawać, że robią i sprzedają lody.

Płacenie za deser stwarza okazję do rozwijania wczesnych umiejętności matematycznych, ponieważ dzieci zaczynają rozumieć pojęcie wartości i liczby. Zestaw ten zachęca również do wymyślania wielu pomysłowych scenariuszy zabaw, które z kolei zwiększają umiejętności społeczne, ponieważ dzieci eksperymentują z różnymi sytuacjami i interakcjami.

Plusy
 • Zachęca do zabaw rozwijających wyobraźnię
 • Promuje umiejętności społeczne
 • Okazja do rozwijania wczesnych umiejętności matematycznych
 • Wykonane z drewna; przyjazne dla środowiska
 • Wykonane do trwałości
Minusy
 • 28 części, które łatwo można zgubić

14. Little Tikes: Pierwsza Zjeżdżalnia – Zabawka dla Dzieci

Little Tikes First Slide
Dlaczego nam się podoba: Zjeżdżalnia została zaprojektowana z myślą o małych dzieciach, pomoże ona utrzymać aktywność fizyczną maluchów.

Zjeżdżalnie są świetnym sposobem dla dzieci, aby mogły spalić trochę energii i ćwiczyć swoje umiejętności fizyczne. 3-latki naturalnie ciągną do elementu ryzyka i poszukują dreszczyku emocji. Nie zawsze jest to możliwe lub praktyczne, aby codziennie wychodzić na plac zabaw, więc zjeżdżalnia w domu byłaby wspaniałym prezentem dla 3-letniego chłopca.

Zjeżdżalnia Little Tikes została zaprojektowana z myślą o małych dzieciach, jest więc odpowiednio duża i łatwa w użyciu. To łatwy sposób na utrzymanie aktywności dzieci i zwiększenie ich umiejętności fizycznych oraz siły – wszystko dzięki licznym wspinaczkom i balansowaniu. Zjeżdżalnia Little Tikes jest odpowiednia do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu jest idealna dla maluchów, które na przykład nie mają ogródka lub tarasu.

Plusy
 • Zaprojektowana dla małych dzieci
 • Pozwala utrzymać dzieciom aktywność
 • Zwiększa umiejętności fizyczne i siłę
 • Odpowiedni do użytku wewnątrz i na zewnątrz
Minusy
 • Ze względu na rozmiar wymaga wiele przestrzeni do przechowywania

15. Melissa & Doug | Liczydło – Rama do Liczenia

Melissa & Doug Abacus
Dlaczego nam się podoba: Drewniana zabawka – liczydło – rozwija wczesne umiejętności matematyczne.

Liczydło to zabawka o bardzo starożytnym rodowodzie. Po raz pierwszy użyto go jako kalkulatora w Babilonie ponad 5000 lat temu, jako sposobu przedstawiania dużych liczb i wykonywania skomplikowanych działań matematycznych. Dla dzieci, liczydła są częściej używane do zachęcania do liczenia, rozpoznawania liczb i kolorów.

Liczydło Melissa & Doug to urocza drewniana zabawka, stanowiąca ekologiczną alternatywę dla plastiku, z różnokolorowymi koralikami, które poprawiają umiejętności motoryczne dzieci, które manipulują nimi i przesuwają je wzdłuż. Ta ponadczasowa zabawka będzie wspaniałym prezentem dla 3-latka i będzie służyć przez wiele lat dzięki różnorodnym zastosowaniom oraz solidnej konstrukcji.

Plusy
 • Drewniana zabawka; bardziej przyjazna dla środowiska
 • Rozwija wczesne umiejętności matematyczne
 • Ponadczasowa zabawka
 • Zachęca do rozpoznawania kolorów
Minusy
 • Z liczydła można szybko wyrosnąć

16. Psi Patrol – Policja, Radiowóz Policyjny z 6 Figurkami Szczeniaków

Paw Patrol Rescue Police Cruiser
Dlaczego nam się podoba: Zabawka stworzona w oparciu o popularną kreskówkę dla dzieci. Policyjny radiowóz zawiera wszystkie postacie z Psiego Patrolu, zapewniając mnóstwo pomysłowych, opowiadających historię zabaw i radości.

Psi Patrol to popularna wśród 3-letnich chłopców kreskówka, a zestaw ten jest świetny, ponieważ zawiera wszystkie postacie z serii, więc żadnych figurek nie trzeba kupować osobno. Zestaw zawiera wszystkie 6 szczeniaków, co gwarantuje, że dziecko może wymyślić wiele różnych scenariuszy. 3-letni chłopiec może zatem odgrywać wiele scenek, eksperymentując z różnymi rodzajami interakcji między postaciami i ćwicząc swoją mowę i język.

Psi Patrol z serii z policyjnym radiowozem nie tylko zawiera wszystkie postacie i zachęca do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, ale także posiada naprawdę działające części, aby uatrakcyjnić zabawę i zwiększyć zrozumienie technologii przez dzieci. To świetny zestaw do zabawy dla 3-letniego chłopca, który lubi kreskówki Psi Patrol.

Plusy
 • Na podstawie popularnej kreskówki dla dzieci
 • Naprawdę działające części
 • Zawiera wszystkie postacie
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Poprawia mowę i umiejętności językowe
Minusy
 • Cena

17. Toy Story Pull String Woody Talking Figure

Toy Story Pull String Woody Talking Figure
Dlaczego nam się podoba: Zabawka oparta na popularnej postaci z filmów dla dzieci, zachęci do kreatywności, opowiadania historii i pobudzi wyobraźnię.

Seria filmów Toy Story jest bardzo popularna zarówno wśród starszych, jak i młodszych dzieci, dlatego też wiele 3-latków potrafi rozpoznać postacie z tej serii filmów. Woody jest prawdopodobnie główną postacią we wszystkich filmach, więc ma wielu 3-letnich fanów!

Mówiąca figurka Woody’ego z filmu Toy Story perfekcyjnie odwzorowuje postać Woody’ego z filmów. Figurka wymawia 5 różnych fraz, które uruchamiane są przez sznurek do ciągnięcia na plecach Woody’ego. Figurka zawiera również zdejmowany dodatek w postaci kapelusza, dzięki czemu dzieci mogą kreatywnie bawić się w oparciu o sceny z filmów. Pobudza to wyobraźnię i rozwija umiejętności twórcze.

Plusy
 • 5 różnych zwrotów
 • Na podstawie popularnej postaci filmowej
 • Zachęca do kreatywnej, pomysłowej zabawy
 • Zawiera dodatek w postaci kapelusza
Minusy
 • Wymaga baterii

18. Intex Dinoland Play Centre

Intex Dinoland Play Centre
Dlaczego nam się podoba: Dmuchany plac zabaw to idealny prezent na lato. Dzięki niemu dzieci będą mieć mnóstwo zabawy.

Brodzik i wodny plac zabaw w jednym. Nadmuchiwany basen Dinoland z pewnością zwiększy zaufanie dzieci do wody, uzupełniając lub kładąc podwaliny pod bardziej formalne lekcje pływania. W oparciu o popularny motyw dinozaurów, zjeżdżalnie i elementy do pluskania zachęcają do różnych zabaw w wodzie i z wodą.

Plac zabaw, basen, Intex Dinoland to świetny sposób na ochłodę w letni dzień i zachęcenie do zabawy fizycznej na świeżym powietrzu z wieloma różnymi rodzajami ruchu. Wszystko po to, by utrzymać 3-latka aktywnego i zdrowego.

Plusy
 • Pełni funkcję brodzika dla dzieci
 • Możliwość ślizgania się i pluskania
 • Tematyka dinozaurów
 • Zwiększa pewność siebie w wodzie
 • Zachęca do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu
Minusy
 • Wymaga przestrzeni na zewnątrz
 • Wymaga nadzoru przez osoby dorosłe

19. Hape Workbench

Hape Workbench
Dlaczego nam się podoba: Drewniany stół warsztatowy zachęca do pomysłowej zabawy i rozwijania wczesnych umiejętności inżynierskich.

Ponieważ dzieci uwielbiają bawić się poprzez naśladowanie, stół warsztatowy Hape jest idealny dla dziecka, które widziało, jak rodzice, dziadkowie lub przyjaciele wykonują wiele praktycznych prac lub które interesuje się narzędziami i naprawianiem rzeczy. Drewniana zabawka jest przyjazna dla środowiska. Jest to również doskonała alternatywa dla plastikowych wersji dostępnych na rynku i zawiera 35 elementów, więc maluch ma do wyboru mnóstwo różnych narzędzi do zabawy.

Stół warsztatowy Hape zachęca do kreatywnej zabawy, rozwija wczesne umiejętności inżynierskie, a także poprawia zdolności motoryczne i zręczność, ponieważ dzieci mogą używać nakrętek, śrub i wkrętów, zwiększając siłę palców, dłoni i nadgarstków, co później może pomóc podczas nauki pisania.

Plusy
 • Drewniana zabawka; bardziej przyjazna dla środowiska
 • Zachęca do kreatywnej zabawy
 • Rozwija wczesne umiejętności inżynierskie
 • 35 elementów
 • Poprawia umiejętności motoryczne i zręczność
Minusy
 • Z uwagi na rozmiar wymaga miejsca do przechowywania i zabawy

20.Fisher-Price Jurassic World Dinozaur

Fisher-Price Jurassic World Dinosaur
Dlaczego nam się podoba: Ruchoma figurka zachęca do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni i zainteresowania dinozaurami.

Dinozaury cieszą się dużym zainteresowaniem trzylatków i warto te zainteresowania wspierać, ponieważ pomagają one dzieciom w posługiwaniu się szerszym zakresem słownictwa oraz w rozpoznawaniu szczegółowych cech. Tego typu hobby zachęca do zainteresowania nauką w ogóle.

Dinozaur marki Fisher-Price oparty jest na filmach Jurassic World. Figurka posiada ruchome części, co zachęca do wielu pomysłowych zabaw. Można używać jej razem z innymi zabawkami z dinozaurami lub zestawami z serii Mały Świat, takimi jak pojazdy, zwierzęta czy figurki. Trzyletniemu chłopcu na pewno spodoba się figurka dinozaura, która może okazać się początkiem rosnącej kolekcji dinozaurów lub dodatkiem do tej już istniejącej.

Plusy
 • Rozwija zainteresowanie dinozaurami
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
 • Posiada ruchome części
 • Oparta na podstawie filmów Jurassic world
Minusy
 • Zabawka wykonana z plastiku co jest opcją mniej przyjazną dla środowiska

21. Little Tikes: Zestaw do Koszykówki

Little Tikes Easy Score Basketball Set
Dlaczego nam się podoba: Zachęca początkującą gwiazdę sportu do doskonalenia swoich umiejętności fizycznych oraz rozwija koordynację ręka-oko.

Wspaniale jest zachęcać do zainteresowania się sportem i zabawami fizycznymi, ponieważ te wczesne nawyki będą kontynuowane w życiu dziecka, gdy będzie ono rosło i i miejmy nadzieję, że staną się dobrą podstawą do pozostania aktywnym i zdrowym przez całe życie.

Zestaw do koszykówki Little Tikes to przyjazna dzieciom obręcz do koszykówki i piłka w rozmiarze juniorskim, której wysokość można regulować. Dzięki temu zabawka może „rosnąć” wraz z dzieckiem lub stanowić większe wyzwanie w miarę rozwoju jego umiejętności. Zestaw ten pomaga rozwijać konkretne umiejętności gry w koszykówkę, ale także koordynację ręka-oko i świadomość przestrzenną – czyli ważne umiejętności ogólnorozwojowe.

Plusy
 • Zachęca do fizycznej, aktywnej zabawy
 • Poprawia koordynację ręka-oko
 • Buduje zainteresowanie sportem
 • Rozwija świadomość przestrzenną
 • Możliwa regulacja wysokości
Minusy
 • Wymaga bezpiecznej przestrzeni, w której można rzucać piłką

22. FurReal: Ricky – Interaktywny Pluszowy Pies

FurReal Ricky Interactive Plush Pet
Dlaczego nam się podoba: Zabawka szczeniak, którą można karmić, zabierać na spacer i bawić się z nią! Zwiększa zrozumienie zasad opieki nad zwierzętami domowymi i rozwija w dziecku odpowiedzialność.

Wiele 3-latków ma lub chciałoby mieć zwierzątko. Interaktywny pluszowy zwierzak Ricky marki FurReal wymaga opieki tak jak prawdziwy pies – można go karmić, wyprowadzać na spacer i bawić się z nim. Może to być dobry sposób na wprowadzenie dziecka do odpowiedzialności, jaka wiąże się z opieką nad prawdziwym zwierzęciem lub po prostu realistyczny sposób na odgrywanie ról.

Pomysłowe odgrywanie ról, które obejmuje opiekuńcze lub pielęgnacyjne zachowania, takie jak opieka nad zwierzątkiem, poprawia również umiejętności społeczne podczas zabawy z innymi. To byłby wspaniały prezent dla 3-letniego chłopca, który kocha zwierzęta.

Plusy
 • Zachęca do opiekuńczej, pielęgnacyjnej zabawy
 • Pozwala na pomysłowe odgrywanie ról
 • Pomaga dzieciom zrozumieć zasady opieki nad zwierzętami
 • Wydaje zabawne dźwięki
Minusy
 • Wymaga baterii

23. Green Toys Double-Decker Car Carrier

Green Toys Double-Decker Car Carrier
Dlaczego nam się podoba: Laweta została wykonana z przyjaznych dla środowiska materiałów. Zabawka wspomaga rozwój umiejętności fizycznych oraz pomysłową zabawę.

Wielu 3-letnich chłopców bardzo interesuje się samochodami, pojazdami i wszystkim, co się rusza! Dwupoziomowa laweta marki Green Toys to spełnienie marzeń o samochodach, które można załadować na inny pojazd. Zachęca to do zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, a także rozwija umiejętności fizyczne poprzez pchanie i ciągnięcie pojazdów.

Zabawka nadaje się do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Laweta Green Toys może być myta w zmywarce, co pozwala utrzymać zarazki na dystans – jest to zawsze przydatna cechą w zabawce dla dzieci! Laweta została wykonana w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, nie zawiera BPA, ftalanów, zewnętrznych farb ani powłok, co oznacza, że jest to bezpieczny, nietoksyczny i przyjazny dla środowiska prezent.

Plusy
 • Wykonana w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu
 • Odpowiednia do zabawy w domu i na zewnątrz
 • Nie zawiera BPA, ftalanów, PVC ani zewnętrznych farb czy powłok
 • Można myć w zmywarce do naczyń
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
Minusy
 • Ze względu na rozmiar wymaga miejsca do przechowywania

24. Scuttlebug Beetle

Scuttlebug Beetle
Dlaczego nam się podoba: Popularny jeździk dla dzieci, który zachęca do rozwijania umiejętności ruchowych przy jednoczesnej zabawie.

Zabawki typu jeździk, chodzik, hulajnoga czy rowerek są świetnym prezentem dla 3-letnich chłopców, a model Beetle przypominający Biedronkę może okaza się strzałem w dziesiątkę. Jest bardzo przystępny cenowo i można go złożyć oraz schować, gdy nie jest używany. Dzięki temu idealnie nadaje się do przewożenia w samochodzie lub na spodzie wózka, aby zabrać go na wycieczkę do parku.

Jeździk zachęca do rozwijania umiejętności fizycznych, takich jak równowaga i sterowanie, aby uniknąć przeszkód, a także utrzymuje dzieci w aktywności i zdrowiu oraz poprawia ich siłę w rdzeniu i nogach. Jeździk dostępny jest w różnych wzorach, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie pasował do 3-letniego chłopca, dla którego kupujesz upominek.

Plusy
 • Zachęca do rozwijania umiejętności fizycznych
 • Utrzymuje dzieci aktywne i zdrowe
 • Może być używany w pomieszczeniach lub na zewnątrz
 • Poprawia siłę i równowagę
 • Dostępne różne wzory
Minusy
 • Może wymagać wyposażenia ochronnego w przypadku stosowania na zewnątrz -np. kasku

25. Teenage Mutant Ninja Turtles Tank Playset

Teenage Mutant Ninja Turtles Tank Playset
Dlaczego nam się podoba: Zabawka oparta na popularnych postaciach Żółwi Ninja. Zestaw do zabawy, który rozpali wyobraźnię.

Zestaw zabawowy oparty na popularnych postaciach z serii Teenage Mutant Ninja Turtles – Zółwie Ninja – zawiera figurki i pojazdy, które zachęcają do odgrywania wymyślonych ról opartych na postaciach. Z kolei odgrywanie ról pomaga najmłodszym poprawić mowę i umiejętności językowe, ponieważ dzieci używają języka, aby opowiedzieć, co dzieje się w wymyślonych przez nie scenariuszach, objaśnić je innym i przemówić do postaci.

Zestaw zabawowy czołg – Teenage Mutant Ninja Turtles – to pojazd 2w1. Łączy się z innymi zabawkami z serii, co jest świetną opcją, jeśli 3-latek, dla którego kupujesz upominek jest wielkim fanem Żółwi Ninja.

Plusy
 • Oparta na popularnych postaciach Żółwi Ninja
 • Zachęca do odgrywania ról z wykorzystaniem wyobraźni
 • Poprawia mowę i umiejętności językowe
 • Pojazd typu 2w1
 • Łączy się z innymi zabawkami z serii
Minusy
 • Zabawka jest plastikowa co czyni ją mniej przyjazną dla środowiska opcją

26. Hape Park and Go Garage

Hape Park and Go Garage
Dlaczego nam się podoba: Przyjazna dla środowiska alternatywa dla plastikowych samochodów i garaży, która zachęca do koordynacji ręka-oko oraz zabawy z odgrywaniem ról.

Wiele rodzin stara się ograniczyć zużycie plastiku, a zabawki dla dzieci są jednym z obszarów, w których plastik może być bardzo powszechny. Jest on często wybierany do produkcji zabawek, ponieważ jest tani, łatwy w formowaniu i wytrzymały, ale jeśli szukasz alternatywy dla plastiku, aby pomóc ograniczyć jego użycie, to zabawka firmy Hape jest piękną, ponadczasową zabawką wykonaną z drewna.

Zawiera ona 3 pojazdy, więc nie trzeba ich kupować osobno. Drewniany parking zachęca do pomysłowej zabawy wokół pojazdów, co jest bardzo popularne wśród 3-letnich chłopców.

Plusy
 • Drewniana zabawka; bardziej przyjazna dla środowiska
 • Zawiera 3 pojazdy
 • Rozwija koordynację ręka-oko
 • Zachęca do pomysłowej zabawy
Minusy
 • Cena – zestaw jest droższy niż plastikowy odpowiednik

27. Melissa & Doug Giant Giraffe

Melissa & Doug Giant Giraffe
Dlaczego nam się podoba: Pluszowa zabawka Żyrafa jest naprawdę dużych rozmiarów, co powinno spodobać się również dziecku. Maskotka zachęca do opieki nad zwierzątkiem.

Nawet bardzo małe dzieci uwielbiają pielęgnować innych i mogą wykazywać się życzliwością oraz opiekuńczym zachowaniem w stosunku do zwierząt i młodszych dzieci. Miękkie, pluszowe zabawki to świetny sposób, aby zachęcić najmłodszych do opiekuńczych zachowań. Gigantyczna Żyrafa marki Melissa & Doug to masywna zabawka, którą pokochają mali chłopcy. W pozycji stojącej maskotka jest wyższa niż większość dzieci, zatem z pewnością będzie stanowić prawdziwą ozdobę każdej sypialni lub pokoju zabaw.

Dzięki szczegółowemu projektowi i detalom przypominającym prawdziwe zwierzę, zabawka ta jest idealna dla 3-letniego chłopca, który uwielbia głaskać zwierzęta. Gigantyczna Żyrafa Melissa & Doug została również wykonana z trwałych materiałów i ma zmywalną powierzchnię, więc powinna wytrzymać wiele lat miłości!

Plusy
 • Zabawka pluszowa przypomina żywą żyrafę
 • Szczegółowe wykonanie
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Rozwija zachowania opiekuńcze
 • Zmywalna powierzchnia
Minusy
 • Z uwagi na rozmiar wymaga przestrzeni do przechowywania

28. Ruble’s: Marvel – Spider Man – kostium

Rubie's Official Marvel Spider-Man Costume
Dlaczego nam się podoba: Zachęca do przebieranej zabawy.

Wymyślne odgrywanie ról i przebieranie się są ważną częścią dzieciństwa, a ten oficjalny, licencjonowany kostium Spider Mana zostanie dobrze przyjęty przez większość 3-letnich chłopców. Niezależnie od tego, czy użyje go do zabawy w domu, przebierania się na przyjęciach, w specjalne dni w przedszkolu, czy po prostu na wycieczki do sklepu, kostium ten będzie z pewnością mile widzianym dodatkiem do obecnej kolekcji ubrań malucha.

Jako oficjalny, licencjonowany produkt, oficjalny kostium Marvel Spider Man został wykonany z wysokiej jakości materiałów i został przetestowany zgodnie z normami UE i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu możesz być pewien, że będzie trwały. W wieku 3 lat większość dzieci zaczyna interesować się samodzielnym ubieraniem się, a przebieranie w kostiumy jest świetnym sposobem na ćwiczenie tych umiejętności.

Plusy
 • Oficjalnie licencjonowany produkt
 • Wysokiej jakości materiały
 • Zachęca do pomysłowego odgrywania ról
 • Testowany zgodnie z normami UE i Wielkiej Brytanii
Minusy
 • 3- lub 4-latek może szybko wyrosnąć z kostiumu

29. Lego Duplo: Duży plac Zabaw – Pudełko z Klockami

Lego Duplo Large Playground Brick Box
Dlaczego nam się podoba: Zachęca dzieci do rozwijania umiejętności konstrukcyjnych i czytania instrukcji poprzez możliwość stworzenia placu zabaw z huśtawką i zjeżdżalnią.

Zabawki konstrukcyjne są naprawdę ważne dla rozwoju dzieci. Zabawki otwarte, takie jak Lego Duplo, pozwalają dzieciom wyobrażać sobie, planować i budować konstrukcje, zmieniając swoje dzieła w odpowiedzi na wyzwania, które napotykają po drodze.

Zestaw Lego Duplo – Duży plac zabaw z klockami – jest na tyle duży, że można się nim bawić w sposób otwarty, zwłaszcza gdy jest połączony z innymi zestawami Lego Duplo. Zawiera on też kilka instrukcji i pomysłów na budowę. Zestaw ten pozwala dzieciom zbudować huśtawkę i zjeżdżalnię; idealny do odgrywania ról z wykorzystaniem wyobraźni.

Plusy
 • Zachęca do zabawy z odgrywaniem ról
 • Poprawia umiejętności konstrukcyjne
 • Dzieci uczą się postępować zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na obrazkach
 • Kompatybilny z innymi zestawami Lego Duplo
 • Dostarczany z własnym pudełkiem do przechowywania
Minusy
 • Cena

30. Green Toys – Samochody Zabawka – Mini Samochodziki

Green Toys Mini Vehicles
Dlaczego nam się podoba: Zabawki samochodziki są przyjazne środowisku, wykonane z wytrzymałego plastiku, rozwijają wyobraźnię.

3-letni chłopcy, którzy interesują się pojazdami, na pewno pokochają zestaw samochodzików od Green Toys. To marka, która ceni sobie wykorzystanie materiałów przyjaznych dla środowiska – ten zestaw został wykonany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, jest nietoksyczny i bezpieczny dla dzieci. Dodatkowo pojazdy można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie ich w czystości i świeżości.

Zabawa pojazdami to nie tylko popularne zajęcie dla 3-letnich chłopców, ale także świetny sposób na rozwijanie wyobraźni, koordynacji ręka-oko oraz umiejętności mowy i języka podczas zabawy. Zestaw mini pojazdów Green Toys to świetny prezent dla większości 3-letnich chłopców.

Plusy
 • Przyjazne dla środowiska; wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu
 • Nietoksyczne i bezpieczne dla dzieci
 • Zachęcają do zabaw rozwijających wyobraźnię
 • Poprawiają koordynację ręka-oko
 • Można je myć w zmywarce do naczyń, co ułatwia czyszczenie
Minusy
 • Cena – samochodziki są droższe niż ich inne odpowiedniki

Podsumowanie

Zabawa z wykorzystaniem wyobraźni i towarzyszące jej słownictwo wymagane do opowiadania historii, narracji i nadawania głosu postaciom jest bardzo ważną umiejętnością, którą nabywa się około 3 roku życia. Na szczęście w tym wieku dzieci są przyciągane do zabawek, które pomagają im w rozwijaniu tych umiejętności, takich jak figurki, lalki oraz całe zestawy zabawowe.

Jednak, jak widać z ogromnej różnorodności zabawek i prezentów zawartych na tej liście, w wieku 3 lat większość małych chłopców jest nadal stosunkowo otwarta na rozrywkę z wieloma różnymi rodzajami zabawek. Wszystkie zabawki i prezenty zawarte tutaj pomagają promować różne rodzaje rozwoju i zachęcają do różnych umiejętności. Mamy nadzieję, że ta lista była pomocna przy wyborze prezentu, który będzie odpowiadał 3-letniemu chłopcu, dla którego kupujesz upominek.

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Krystyna Sopel
O Krystyna Sopel
Cześć, jestem Krystyna i absolutnie uwielbiam dawać ludziom prezenty. Bez względu na to, czy są to urodziny, święta, czy po prostu specjalna okazja, nie ma nic lepszego niż zobaczyć uśmiech na czyjejś twarzy, kiedy otrzymuje niesamowity prezent. Jeśli szukasz wyjątkowego podarunku, który naprawdę pokaże, jak bardzo Ci na kimś zależy, to koniecznie sprawdź moje poradniki prezentowe.