30 wyjątkowych prezentów dla rocznych dziewczynek

Ostatnia aktualizacja: 2 maja, 2024

Opublikowano:

GiftExperts jest utrzymywany przez czytelników. Gdy kupujesz przez linki umieszczone na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję.

Kiedy mała dziewczynka obchodzi swoje pierwsze urodziny, przeszła niesamowitą transformację od małego, bezradnego niemowlęcia do prawie niezależnego malucha pełnego charakteru! Jeśli szukasz idealnego prezentu dla rocznej dziewczynki, ten wyselekcjonowany wybór 30 sugestii może okazać się przydatny. Uwzględniliśmy zabawki i prezenty, które zaspokajają różne temperamenty i wspierają różne aspekty rozwoju, zapewniając, że znajdziesz przedmiot, który pasuje do unikalnych potrzeb małej damy, dla której robisz zakupy.

1. Samochodzik Bobby Car ze światłami i Dźwiękami

Bobby Car Next
Dlaczego nam się podoba: Wspiera rozwój siły fizycznej, rozwój ogólny i równowagę oraz pomaga dzieciom pozostać aktywnymi, jednocześnie bawiąc się światłami i dźwiękami.

Z jakiegoś powodu nie wydaje się, abyśmy odeszli od stereotypu, że chłopcy lubią samochody, więc często małym dziewczynkom nie kupuje się zabawek takich jak Bobby Car. Prawda jest jednak taka, że dziewczynki również uwielbiają takie pojazdy! Do 1 roku życia większość dzieci dobrze radzi sobie z utrzymywaniem ciężaru na nogach, ma siłę potrzebną do zachowania równowagi i zaczyna (lub jest w trakcie) naukę chodzenia. Zabawki do jeżdżenia pomagają jeszcze bardziej wzmocnić mięśnie nóg, ponieważ dzieci muszą pchać ciężar własny i ciężar zabawki.

Samochód Bobby Car jest zbudowany tak, aby przetrwać nacisk ciężaru z wysokim limitem wagi 50 kg. Jeździk posiada wbudowane wgłębienia na kolana, dzięki czemu może pomieścić starsze dzieci. Jest to więc prezent, który będzie służył jeszcze długo po ukończeniu pierwszego roku życia. Światła i klakson zapewniają dodatkową rozrywkę i uczą maluchy, jak obsługiwać prostą technologię, włączając ją i wyłączając.

Plusy
 • Wytrzymały
 • Neutralne kolory – mogą być przekazywane młodszemu rodzeństwu
 • Wspiera rozwój fizyczny
 • Światło wyłącza się automatycznie – nie wyczerpuje baterii
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Wymaga nadzoru osoby dorosłej

2. SweetDreamers: Owca do Spania Ewan Deluxe

SweetDreamers Ewan Deluxe
Dlaczego nam się podoba: Zapewnia dłuższy, spokojny sen i przede wszystkim jest uroczą maskotką i przytulanką dla rocznego dziecka.

Wymarzona owieczka Ewan osiągnęła niemal kultowy status wśród rodziców – nie bez powodu! Ewan to miękka owca-przytulanka, która może zostać przymocowana do łóżeczka. Nadaje się także dla starszych niemowląt do przytulania w nocy. Zabawka odtwarza różne kojące dźwięki, które pomagają najmłodszym zasnąć i utrzymać sen. Niemowlęta i małe dzieci kochają kołysanki i dźwięk białego szumu, które wydaje zabawka. Udowodnione zostało, że melodie pomagają dzieciom lepiej spać.

Oryginalna wersja Ewana była ograniczona do 20-minutowego odtwarzania dźwięku, po czym musiał być ręcznie uruchomiony ponownie przez osobę dorosłą. Wersja Deluxe rozwiązuje ten problem, integrując technologię czujnika płaczu, co oznacza, że jeśli dziecko poruszy się w nocy, Ewan automatycznie zacznie odtwarzać dźwięk, aby je uspokoić i ukołysać do snu. Ewan posiada również delikatną, różową lampkę nocną, ponieważ badania wykazały, że ten kolor najbardziej sprzyja zasypianiu.

Plusy
 • Maskotka może być przymocowana do łóżeczka
 • Wykonana z materiałów, które można prać
 • Posiada automatyczny czujnik płaczu, który włącza dźwięki
 • Regulowana głośność dźwięków
 • Zaprojektowana w oparciu o badania nad snem
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Nie może generować białego szumu przez całą noc

3. Lego Duplo – Klasyczne Pudełko z klockami

Lego Duplo Classic Brick Box Building Set
Dlaczego nam się podoba: Duplo to ponadczasowa i trwała konstrukcja, która zapewnia otwartą zabawę rozwijającą wyobraźnię i umiejętności konstrukcyjne.

Duplo mimo upływu lat nie traci na atrakcyjności i jest naprawdę wytrzymałe – wielu dziadków trzyma zestawy swoich dzieci, aby móc się nimi bawić z wnukami. Klocki cieszą się wtedy tak samo dużym zainteresowaniem jak wiele lat wcześniej. Prezentowany zestaw 85 elementów oferuje kilka pomysłów na budowanie, ale jest też na tyle otwarty, że pozwala dzieciom projektować i budować własne konstrukcje.

W wieku 1 roku większość dzieci jest zainteresowana konstrukcjami i zaczyna rozwijać siłę i sprawność rąk, które są potrzebne do korzystania z zabawek takich jak Duplo. Jest to prezent, który będzie trwały i może być łączony z innymi zestawami Lego Duplo na przestrzeni następnych lat.

Plusy
 • Ponadczasowy faworyt- kochany przez pokolenia, nie jest chwilową modą
 • Otwarta zabawa – zachęca do rozrywki z wyobraźnią
 • Rozwija siłę i zręczność rąk
 • Wygodne pudełko do przechowywania
Minusy
 • Wykonane z plastiku
 • Małe dzieci wymagają niekiedy nadzoru osób dorosłych

4. Fisher-Price: Nocnik, Toaleta dla Dzieci

Fisher-Price My Potty Friend
Dlaczego nam się podoba: Niektóre roczne dzieci mogą być gotowe do rozpoczęcia nauki korzystania z nocnika; ten produkt pomaga w ich rozwoju fizycznym i wydaje zabawne dźwięki i muzykę, aby zachęcić je do tego procesu.

Po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia niektórzy rodzice mogą zacząć myśleć o szkoleniu w zakresie korzystania z nocnika. Zdarza się również, że to dziecko jako pierwsze zaczyna wykazywać zainteresowanie tym, do czego służy duża toaleta. Nocniczek Fisher-Price jest mniejszą wersją prawdziwej toalety z wieloma takimi samymi funkcjami; ruchomą rączką do spłukiwania i miejscem na papier toaletowy. Jest to więc nowatorski sposób na rozpoczęcie „toaletowego treningu”. Nocnik posiada wbudowane światła, dźwięki i muzykę, które nagradzają „sukces”. Miska jest wyjmowana, co znacznie ułatwia sprzątanie.

Nawet jeśli mała dziewczynka, dla której kupujesz prezent, nie jest jeszcze gotowa do nauki korzystania z nocnika, wciąż może spędzić czas przyzwyczajając się do tego pomysłu, a ten naprawdę spodoba się maluchom!

Plusy
 • Rozpoczyna proces nauki korzystania z toalety
 • Przypomina prawdziwą toaletę
 • Deskę i pokrywę można przymocować do toalety
 • Wydaje zabawne dźwięki, które nagradzają sukces
Minusy
 • Wiele rocznych dzieci nie będzie gotowych do nauki korzystania z nocnika
 • Wymaga baterii

5. Mamoi: Drewniana Regulowana Huśtawka dla Dzieci

Mamoi Baby Swing
Dlaczego nam się podoba: Huśtawka posiada bezpieczne siedzisko i może być używana w pomieszczeniach. Ponadto dostarcza bodźców sensorycznych i zwiększa siłę mięśni.

Huśtawka Mamoi Baby Swing jest huśtawką wykonaną z materiału, przeznaczoną do użytku wewnętrznego, którą można zawiesić na suficie o odpowiedniej konstrukcji. Dziecko ma dzięki temu okazję cieszyć się huśtawką, tak jak w parku, tyle, że w zaciszu własnego domu! Jest to idealne rozwiązanie, jeśli mieszkasz w okolicy, w której panują niekorzystne warunki pogodowe, lub po prostu nie możesz codziennie wychodzić z domu. Huśtawki są ulubionym miejscem zabaw najmłodszych – nawet tych całkiem małych. Huśtawka posiada możliwość regulacji, dzięki czemu jest bardzo bezpieczna.

Huśtanie aktywuje układ przedsionkowy dziecka, co pomaga mu rozwijać równowagę i koordynację, a także jest kojącym bodźcem sensorycznym, który pomaga mu się uspokoić w razie potrzeby. Ruch zapewniany przez huśtawkę sprzyja również rozwojowi silnego rdzenia, ponieważ dziecko uczy się siedzieć i radzić sobie ze zmiennymi siłami działającymi na jego ciało, aktywując mięśnie rdzenia. Huśtawka Mamoi Baby Swing jest wykonana z ekologicznych materiałów, dzięki czemu jest przyjazna dla naszej planety i może być używana do około 3 roku życia, co oznacza, że będzie służyć przez kilka lat.

Plusy
 • Może być używana w pomieszczeniach
 • Wykonana z materiałów ekologicznych
 • Może być używana do wieku 3 lat
 • Posiada regulowane zapięcia, które sprawiają, że jest bezpieczna dla dzieci o różnym wzroście
Minusy
 • Wymaga nadzoru osoby dorosłej (przez cały czas)
 • Wymaga odpowiedniej przestrzeni do powieszenia

6. Wózek Dziecięcy 7w1, Rowerek dla Dzieci

Fascol 7 in 1 Kids Trike
Dlaczego nam się podoba: Wózek ten jest bardzo wszechstronny – można z niego korzystać aż na 7 sposobów. Jest to także zabawka, która będzie rozwijać się wraz z dzieckiem. Zwiększa siłę fizyczną i umiejętności.

Rowerek dziecięcy jest popularnym prezentem na pierwsze urodziny, ponieważ sprawia, że dzieci mogą postrzegać świat w zupełnie inny sposób. Większość rocznych dzieci lubi chodzić na spacer w wózku i poznawać widoki oraz dźwięki okolicy. Trójkołowy rowerek zapewnia nowy, bardziej niezależny sposób na robienie tego.

Wózek 7w1 jest niezwykle wszechstronny i można go używać aż do 5 roku życia, co czyni go długotrwałym prezentem. Rama zabezpieczająca zapewnia na początku, że maluch będzie bezpiecznie transportowany podczas pchania. Trochę później dziecko może zacząć stawiać stopy na pedałach i poczuć ruch lub zacząć trochę sterować. Wszystko to fantastycznie wpływa na rozwój fizyczny dziecka. Model ten można przekształcić w pełny trójkołowiec dla starszych dzieci. Z pełną osłoną przeciwsłoneczną, piankowymi uchwytami i tylnym koszem, trójkołowiec posiada wszystkie udogodnienia wózka spacerowego.

Plusy
 • Długa żywotność – może być dostosowany dla starszych dzieci
 • Regulowane zabezpieczenia dla dzieci o różnym wzroście
 • Wygoda wózka spacerowego
 • Wspiera aktywność fizyczną i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu
Minusy
 • Wymaga nadzoru osoby dorosłej do pchania wózka na wczesnych etapach
 • Potrzebne miejsce do przechowywania – wózek nie składa się

7. Hape: Drewniana Kostka Motoryczna

Hape Country Critters Play Cube
Dlaczego nam się podoba: Zachęca do rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i zręczności. Wspiera rozwój drobnych umiejętności motorycznych i eksploracji, jak również zachęca dziecko do zabawy w pozycji stojącej, zwiększając równowagę i siłę.

Kostka do zabawy Hape to piękna drewniana zabawka z mnóstwem dźwigni, kształtów, koralików i labiryntów, które zachęcają dzieci do używania rąk, aby poruszać wszystkimi tymi elementami, zwiększając w ten sposób ich zręczność i drobne umiejętności motoryczne, które stanowią podstawę do nauki pisania w późniejszym czasie. Dzieci będą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności rozwiązywania problemów, gdy będą kombinować, jak poruszać elementami wokół kostki.

Wysokość i stabilność kostki do zabawy zachęca również młodsze maluchy do podciągania się do stania, zwiększając ich równowagę i siłę w nogach. Z dużą ilością różnych elementów do odkrywania i eksperymentowania jest to prezent, który będzie służył małej dziewczynce przez czas.

Plusy
 • Wykonane z drewna
 • Wspiera logiczne myślenie
 • Poprawia sprawność manualną i rozwija drobne umiejętności motoryczne u dzieci
 • Zachęca do zabawy na stojąco
 • Nie wymaga baterii
Minusy
 • Przedmiot jest dość duży, zatem wymaga miejsca do przechowywania

8. Fisher-Price – Zabawka do Bujania i Odbijania Zebra

Fisher-Price Bounce and Spin Zebra
Dlaczego nam się podoba: Zabawa polegająca na odbijaniu się, wspiera jednocześnie rozwój równowagi, siły mięśni i koordynacji. Zachwyci każdą roczną dziewczynkę!

Prezentowana zabawka Zebra firmy Fisher-Price zapewni dziecku wiele godzin zabawy. Odbijająca się i kręcąca Zebra pozwala dziecku odbijać się w górę i w dół, a także obracać o 360 stopni. Pomaga to rozwijać siłę mięśni rdzenia i nóg. Podczas odbijania i obracania się dziecko nagradzane jest światełkami, dźwiękami i muzyką, co stymuluje jego zmysły słuchowe i wzrokowe, co czyni z zabawy wspaniałe, wszechstronne doświadczenie sensoryczne.

Plusy
 • Poprawia ogólne zdolności motoryczne
 • Zwiększa siłę w nogach
 • Łatwo się ją czyści
 • Stymuluje zmysły słuchu i wzroku
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Wymaga przestrzeni do zabawy

9. Baby Einstein, Zabawka Muzyczna dla Małych Dzieci

Baby Einstein Toddler Jams Musical Toy
Dlaczego nam się podoba: Niemowlęta uwielbiają muzykę i taniec. Ta zabawka dostarcza najmłodszym różnorodnych dźwięków i świateł, co pozwala stymulować system słuchowy.

Zabawka muzyczna Baby Einstein wykorzystuje naturalną miłość dzieci do muzyki i tańca, zapewniając różnorodność stylów muzycznych, które można usłyszeć za jednym naciśnięciem przycisku. Gdy dzieci uczą się używać przycisków, rozwijają swoje zrozumienie procesu przyczyna-skutek oraz sposobu działania technologii. Zabawka muzyczna Baby Einstein jest również rozsądnej wielkości i można ją łatwo przenosić, co oznacza, że zabranie jej ze sobą na przejażdżkę samochodem lub do domu dziadków nie stanowi żadnego problemu. Jeśli obdarowywana przez Ciebie roczna dziewczynka uwielbia muzykę i taniec, to z pewnością ten prezent będzie strzałem w dziesiątkę.

Plusy
 • Przenośna
 • Rozwija układ słuchowy
 • Sprawia przyjemność – pozwala słuchać różnych rodzajów muzyki
 • Zachęca do poznawania technologii
 • Posiada regulowaną głośność
Minusy
 • Wymaga baterii

10. Samochód dla Dziewczynki Big Bobby Car

Bobby Car Classic - Pink
Dlaczego nam się podoba: Zabawka do jazdy, która zwiększa siłę w nogach i rdzeniu. Samochodzik posiada uroczy, różowy wzór, który na pewno spodoba się wielu rocznym dziewczynkom!

Wiemy, że nie każda roczna dziewczynka uwielbia różowy kolor, ale te, które go lubią, na pewno ucieszą się z tego prezentu! Zabawki do jeżdżenia są fantastyczne pod względem wzmacniania siły nóg i rdzenia, ponieważ dzieci uczą się pchać pojazd, a później rozwijają poczucie kierunku, równowagi i koordynacji, gdy uczą się kierować zabawką wokół przeszkód. Samochód Bobby Car daje zatem wiele możliwości rozwoju. Jest to również prezent, który ma potencjał bycia zabawką „na dłużej”, ponieważ może być używany do 35 kilogramów.

Plusy
 • Zwiększa siłę w nogach i rdzeniu
 • Poprawia równowagę i koordynację
 • Może być używany do 35 kg
 • Dostępny w różnych kolorach
Minusy
 • Brak świateł i dźwięków
 • Na początku wymaga ścisłego nadzoru osoby dorosłej

11. VTech – Interaktywna Zabawka-Maskotka Kangur

VTech Hop-A-Roo Kangaroo
Dlaczego nam się podoba: Urocza pluszowa zabawka muzyczna, która zachęca dziecko do ruchu i umiejętności fizycznych.

Kangur VTech Hop-A-Roo to pluszowa mama kangurzyca z uroczym małym kangurzątkiem, które mieści się w jej torbie! To samo w sobie zachęca do pomysłowej zabawy i rozwijania zręczności, ponieważ dzieci uczą się wyjmować i wkładać małe zwierzątko z powrotem do torby. Kangurek Hop-A-Roo stymuluje naukę słuchową i muzyczną poprzez mowę, piosenki i odgłosy całowania, a także może skakać po podłodze, tak jak prawdziwy kangur! Ta ruchowa funkcja nie tylko zachwyci dzieci, ale także zachęci je do rozwijania siły fizycznej i umiejętności, gdy będą raczkować, truchtać lub dreptać za kangurkiem. To świetny prezent, który zachęci do ruchu roczne dziecko.

Plusy
 • Zachęca do ruchu i rozwoju fizycznego
 • Jest świetną okazją do odgrywania ról w wyobraźni
 • Stymuluje naukę słuchową i muzyczną
 • Zabawka posiada ekologiczne opakowanie nadające się do recyklingu
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Lepiej sprawdza się na twardej podłodze niż na dywanie

12. Trihorse: Drewniana Zabawka – Tor na Kulki Bieżnia

Trihorse Wooden Marble Run
Dlaczego nam się podoba: Piękna drewniana zabawka, która angażuje wyobraźnię, umiejętności motoryczne i zrozumienie procesu przyczyna-skutek.

Tradycyjne tory z kulkami nie będą odpowiednie dla rocznego dziecka ze względu na ryzyko zadławienia się kuleczkami. Jednak drewniany tor Trihorse rozwiązuje ten problem! Wykonany z drewna sprawia, że jest bardziej przyjazny dla środowiska i ponadczasowy niż plastikowa alternatywa. Ponadto zabawka jest wstępnie skonstruowana dla małego dziecka, ponieważ roczne dzieci prawdopodobnie miałyby trudności z ustawieniem działającego toru.

Zamiast zwykłych kulek, tor Trihorse używa jeżdżących zabawek, które pasują do biegu i przesuwają się w dół, nie stwarzając żadnego zagrożenia zadławieniem dla dziecka. Elementy te są również lepszej wielkości dla małych rączek malucha. Drewniany tor Trihorse to świetny sposób na naukę procesu przyczyna-skutek oraz o tym, jak działa świat, gdy dzieci uczą się umieszczać zabawki na górze toru i śledzić postępy zjazdu w dół.

Plusy
 • Wykorzystuje jeżdżące elementy zamiast zwykłych, małych kulek, co jest bezpieczne dla małych dzieci
 • Wstępnie skonstruowany tor – łatwy w użyciu
 • Rozwija rozumienie procesu przyczyna-skutek
 • Wspomaga rozwój umiejętności motorycznych
 • Wykonany z drewna – przyjazny dla środowiska i trwały
Minusy
 • Zabawka z uwagi na rozmiar wymaga więcej przestrzeni

13. Amy & Benton: Zabawka Fortepian, Keyboard z Mikrofonem dla Dzieci

Amy & Benton Piano Keyboard Toy for Kids
Dlaczego nam się podoba: Idealna zabawka dla początkującego muzyka, która wykorzystuje muzykę i dźwięki, aby zaangażować system słuchowy i rozwijać umiejętność słuchania i uczenie się.

Wiele dzieci lubi słuchać muzyki, ale są też i takie, które lubią ją tworzyć. Keyboard Amy & Benton wygląda jak prawdziwy fortepian, co pomaga dziecku zaznajomić się z wyglądem i budową prawdziwych instrumentów. Małe dzieci będą cieszyć się z możliwości eksperymentowania z procesem przyczynowo-skutkowym poprzez naciskanie klawiszy i przycisków oraz słuchanie różnych nut i dźwięków. Rozwija to również koordynację ręka-oko, ponieważ dzieci uczą się kierować swoje dłonie i palce na poszczególne klawisze lub przyciski, aby powtórzyć ulubiony dźwięk.

W miarę jak dzieci stają się starsze, fortepian Amy & Benton nadal oferuje wiele możliwości nauki, ponieważ wydaje dźwięki 8 instrumentów perkusyjnych, 4 innych instrumentów. Zabawka posiada także różne poziomy głośności i rytmy oraz funkcję nagrywania i odtwarzania. Jest to prezent, który przetrwa wiele lat i będzie rósł wraz z dzieckiem, gdy jego zdolności muzyczne będą się rozwijać.

Plusy
 • Wygląda jak prawdziwy fortepian
 • Promuje umiejętność słuchania
 • Rozwija zrozumienie procesu przyczyna-skutek
 • Wzmacnia koordynację ręka-oko
 • Różne aktywności sprawiają, że jest odpowiedni dla różnych grup wiekowych
Minusy
 • Wymaga montażu
 • Wymaga baterii

14. Lego Duplo – Pierwsze Klocki, Zabawka Ciężarówka z Alfabetem

Lego Duplo My First Alphabet Truck
Dlaczego nam się podoba: Klasyczne Lego Duplo połączone z pojazdem i możliwością przyjrzenia się literom alfabetu!

Podczas gdy mało prawdopodobne jest, że roczne dziecko będzie uczyć się alfabetu w najbliższym czasie, wczesna ekspozycja na kształty liter i omawianie ich dźwięków wcale nie będzie dla niego przeszkodą! Ciężarówka z alfabetem od Lego Duplo to świetny prezent dla rocznego dziecka, ponieważ łączy w sobie klocki Lego Duplo i pojazd. W pierwszym roku życia większość dzieci jest zainteresowana pchaniem i ciągnięciem pojazdów oraz konstruowaniem i budowaniem wież, a oba te zajęcia zwiększają ich siłę fizyczną i umiejętności. Klocki z tego zestawu można również łączyć z innymi klockami Lego Duplo, które dziecko posiada, co oznacza, że zabawa może być jeszcze bardziej otwarta.

Plusy
 • Duplo jest ponadczasowe i trwałe
 • Wspiera rozwój umiejętności fizycznych
 • Możliwość wczesnego rozpoznawania liter
 • Może być używany z innymi zestawami Lego Duplo
Minusy
 • Nie jest dostarczany z pudełkiem do przechowywania

15. Brio: Mój Pierwszy tor Kolejka

Brio My First Railway
Dlaczego nam się podoba: Klasyczna zabawka w postaci torów kolejowych, która zachęca do konstruowania, zręczności, koordynacji i pomysłowej zabawy.

Tory kolejowe to klasyczna zabawka dla dzieci i nie bez powodu! Oferują one wiele różnych możliwości nauki i mogą być bardzo otwarte; nie ma tylko jednego sposobu na złożenie torów, więc dzieci mogą eksperymentować ze swoimi umiejętnościami konstrukcyjnymi i wyobraźnią, aby stworzyć własne konstrukcje torów. Układanie torów wymaga dokładności i cierpliwości, jak również dobrych umiejętności motorycznych i zręczności, a pchanie pociągów po torach sprzyja rozwijaniu umiejętności fizycznych i siły, takich jak kucanie, czołganie się, chodzenie i utrzymywanie równowagi.

Tory kolejowe to rodzaj zabawki, którą dzieci będą się bawić wielokrotnie i używać jej na różne sposoby wraz z wiekiem, więc jest to dobra inwestycja; ten zestaw Brio łączy się również z innymi drewnianymi torami kolejowymi, więc może być używany z innymi zestawami, które dziecko już ma lub może dostać później.

Plusy
 • Klasyczna, ponadczasowa zabawka
 • Wspiera rozwój umiejętności konstrukcyjnych
 • Rozwija umiejętności fizyczne i zręczność
 • Zachęca do zabaw rozwijających wyobraźnię
 • Łączy się z innymi drewnianymi torami kolejowymi
Minusy
 • Na początku wymaga pomocy osoby dorosłej (złożenie, początkowy nadzór)

16. Selonis: Suchy Basen z Kolorowymi Kulkami dla Dzieci

Selonis Soft Ball Pit Pool
Dlaczego nam się podoba: Posiadanie tego basenu to jak posiadanie centrum zabaw w zaciszu własnego domu! Basenik to świetna zabawa dla dzieci, która rozwija również ich zdolności fizyczne.

Dzieci uwielbiają baseny z kulkami! Często jednak „domowe” wersje są jaskrawo kolorowe, nietrwałe i po prostu nieestetyczne. Basen Selonis jest inny. Jest to zabawka pożądana przez rodziców. Jego boki wykonane z miękkiej tkaniny przez co są bezpieczne nawet dla małych dzieci, a jednocześnie wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać trudy wspinaczki i skakania po nim. Jego gustowne kolory pasują do nowoczesnego wystroju domu. Pokrywy są zdejmowane i zmywalne, co sprawia, że basen jest dość łatwo utrzymać w czystości.

Dzięki basenowi dzieci będą mogły spędzać godziny na zabawie, skacząc, wspinając się i zakopując się w basenie. Wszystko to sprzyja rozwojowi ich umiejętności fizycznych i siły. Na przykład siedzenie w basenie z piłkami na nierównej powierzchni wymaga znacznie większego zaangażowania mięśni rdzenia i równowagi niż siedzenie na płaskiej powierzchni.

Plusy
 • Świetna zabawa dla dzieci w różnym wieku
 • Zwiększa sprawność fizyczną i siłę
 • Posiada zdejmowane, nadające się do prania pokrowce
 • Miękki i bezpieczny dla małych dzieci
 • Stylowy i nowoczesny – pasuje do wystroju domu
Minusy
 • Trzeba przy nim intensywnie sprzątać (kulki, które wypadają z baseniku)

17. VTech: Interaktywna Zabawka Edukacyjna – Stół do Zabawy

VTech Play & Learn Activity Table
Dlaczego nam się podoba: Wspaniała zabawka interaktywna i edukacyjna, która zachęca dzieci do zabawy na stojąco.

W wieku 1 roku warto zachęcać dzieci do wstawania, aby zwiększyć siłę w ich rdzeniu i nogach. Interaktywny stół do zabawy firmy VTech to świetny sposób, aby dać im zachętę, której potrzebują. Jest to niski stolik, całkowicie pokryty interaktywnymi elementami i przyciskami, które rozwiną u dziecka zrozumienie procesu przyczyna-skutek. Dzieje się tak dlatego, że gdy dzieci naciskają każdy przycisk, dowiadują się, co on robi.

Stolik jest również zabawką edukacyjną, ponieważ uczy kolorów, liczb i kształtów poprzez mowę i muzykę. Pomoże to w rozwoju mowy i języka u rocznego dziecka, które będzie słuchać i naśladować dźwięki i słowa. Oznacza to również, że zabawka może służyć przez kilka lat, gdy dziecko będzie rozwijać zrozumienie pojęć kształtu, liczby, koloru itp.

Plusy
 • Zachęca dzieci do zabawy na stojąco
 • Rozwija rozumienie przyczyny i skutku
 • Stymuluje zmysł słuchu
 • Jest zabawką edukacyjną – uczy kolorów, liczb, kształtów itp.
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Z uwagi na rozmiar wymaga przestrzeni do ustawienia

18. Safety 1st: Drewniany Dwustopniowy Stołek dla Dzieci

Safety 1st Wooden Step Stool
Dlaczego nam się podoba: Jest to piękny stołek, który może być używany do pomocy przy myciu zębów, myciu rąk, treningu toalety lub do sięgania po zabawki i książki z wyższych półek.

W wieku około 1 roku niemowlęta zaczynają wyrażać swoją potrzebę niezależności i mogą protestować w sprawie pomocy dorosłych przy ubieraniu się, myciu zębów i rąk. Najlepiej jest więc po prostu iść z przysłowiowym prądem i zachęcać dzieci do niezależności w samoopiece, jednocześnie pomagając im upewnić się, że dba się o ich podstawowe potrzeby higieniczne. Drewniany stołek firmy Safety 1st to bezpieczny sposób, aby pozwolić dziecku na większą niezależność w myciu rąk, zębów, a później w nauce korzystania z toalety. Stołek posiada 2 platformy, które mogą być używane niezależnie lub jako stopnie na bezpiecznej powierzchni.

Drewniany stołek jest o wiele bardziej przyjemny wizualnie niż plastikowe alternatywy i może lepiej pasować do wystroju domu. Stołek może być także używany w łazience oraz jako stopień, aby sięgnąć wyższe zabawki lub książkai z wyższych półek znajdujących się w pokoju dziecinnym lub sypialni. To praktyczny i użyteczny prezent, który posłuży dziecku przez kilka lat.

Plusy
 • Możliwość wyboru dwóch wysokości
 • Wykonany z drewna – przyjazny dla środowiska
 • Zwiększa niezależność malucha
 • Promuje umiejętności fizyczne i samoopiekę
Minusy
 • Nieco trudniejszy w czyszczeniu niż plastik

19. Sophie la Girafe: Gryzak dla Dzieci – Żyrafa

Sophie la girafe Baby Teething Toy
Dlaczego nam się podoba: Zabawka do ząbkowania, która jest popularna wśród niemowląt i rodziców na całym świecie!

Sophie la Girafe stała się synonimem gryzaków. Zabawka ta jest niezwykle popularna na całym świecie, wykonana w 100% z naturalnej gumy i pomalowana bezpiecznymi farbami, które dziecko może dotykać dziąsełkami, dzięki czemu zabawka jest trwała i bezpieczna podczas gryzienia. Podczas gdy u rocznego dziecka mogą już zacząć wyrzynać się zęby, zazwyczaj dzieje się to około 2,5 roku życia, a zęby, które pojawiają się później, mogą powodować większy dyskomfort niż te wcześniejsze. Sophie będzie więc stanowić dobrą inwestycję dla rocznego dziecka. Żyrafa wydaje charakterystyczny piszczący dźwięk, gdy jest ściskana, co pomaga dzieciom zrozumieć przyczynę i skutek, gdy powtarzają czynności, aby osiągnąć pożądany efekt.

Plusy
 • Wspomaga rozwój zmysłów
 • Może ukoić ból występujący podczas ząbkowania
 • Wykonana z naturalnej gumy
Minusy
 • Nie można zanurzać jej w wodzie

20. Fisher-Price: Piesek – Edukacyjna Maskotka

Fisher-Price Smart Stages Puppy
Dlaczego nam się podoba: Urocza i milutka zabawka-szczeniak, która wspiera rozwój mowy, języka i uczy podczas zabawy.

Pluszowa edukacyjna maskotka szczeniaczek od Fisher-Price to uroczy, milutki piesek z mnóstwem interaktywnych przycisków. Jego łapki, uszka i serduszko można naciskać, aby uzyskać różne efekty, które zwiększą u małych dzieci zrozumienie procesu przyczyny-skutku oraz zaznajomią je z technologiami.

Szczeniaczek jest zabawką edukacyjną i będzie służył przez kilka lat, ponieważ uczy słów, kolorów, liter i cyfr po naciśnięciu przycisków. To również promuje umiejętności słuchania i uwagi oraz rozwój mowy i języka. Pluszak może być dostosowany do późniejszego wieku dziecka i etapu rozwoju, ponieważ posiada 3 różne „poziomy” nauki, które można wybrać. Taki system oznacza, że Szczeniaczek jest zabawką, która posłuży dziecku przez wiele lat.

Plusy
 • – Miękka i przytulna zabawka
 • – Zabawka edukacyjna – uczy słów, kolorów, liter i cyfr
 • – Zwiększa zrozumienie procesu przyczyna-skutek
 • – Wspomaga rozwój mowy i języka
Minusy
 • Wymaga baterii

21. VTech – Interaktywna Zabawka Laptop dla Dzieci

VTech Baby Laptop
Dlaczego nam się podoba: To przecież własny laptop dla dziecka! Pomaga w koordynacji ręka-oko, pozwala lepiej rozumieć związek przyczynowo – skutkowy oraz jest pomocy w nauce mowy i języka.

Dzieci uwielbiają technologię! Laptop firmy VTech może być świetnym rozwiązaniem dla „lepkich rączek” na piloty do telewizorów, smartfony i laptopy rodziców. Laptop został zaprojektowany specjalnie dla młodszych dzieci – posiada duże, grube przyciski, które pasują do małych rączek, uchwyt do przenoszenia i solidną konstrukcją, dzięki czemu zabawka powinna przetrwać kilka lat.

Dostępne są 3 tryby zabawy, dzięki czemu rozrywka może być dostosowana do potrzeb rozwojowych dziecka. Dostępne tryby to zwierzęta, kształty i muzyka, więc starsze dzieci mogą skupić się na nauce nazw kształtów, podczas gdy młodsze mogą po prostu cieszyć się wydawanymi przez zabawkę melodiami. Laptop wydaje wiele słów i zwrotów, zachęcając do umiejętności słuchania oraz rozwoju mowy i języka. Wszystkie słowa zależą od naciskania przycisków, więc dziecko będzie również rozwijać swoje zrozumienie związku przyczynowo – skutkowego oraz będzie mogło doskonalić swoją koordynację ręka-oko. Jako prezent, Laptop VTech ma naprawdę wiele do zaoferowania!

Plusy
 • Pozwala lepiej zrozumieć technologię
 • Dostępne są 3 różne tryby
 • Większe przyciski pasują do małych rączek
 • Poprawia koordynację ręka-oko
 • Zachęca do rozwoju mowy i języka
Minusy
 • Laptop tylko w języku angielskim
 • Wymaga baterii

22. Zuru: Lama – Pluszowa, Grająca i Tańcząca Tęczowa Maskotka

Zuru Pets Alive Rainbow Boppi The Booty Shakin' Llama
Dlaczego nam się podoba: Urocza lama odtwarza muzykę i tańczy po naciśnięciu przycisku. Roczne dzieci pokochają maskotkę i sposób, w jaki można sprawić, by lama zaczęła grać muzykę.

Lamy w ciągu ostatnich kilku lat naprawdę zyskały na popularności, a ta urocza, tęczowa wersja z pewnością zostanie przyjęta z radością przez każdą roczną dziewczynkę. Jest nie tylko jaskrawo kolorowa i urocza, ale ma również miękkie, puszyste futerko, które małe rączki będą uwielbiać głaskać. Lama firmy Zuru robi dokładnie to, czego można się spodziewać – obija się i potrząsa zadkiem!

Dzięki różnorodnym piosenkom i ruchom tanecznym, które rozpoczynają się po naciśnięciu przycisku, roczne dziecko szybko nauczy się dokładnie, jak działa Lama i będzie zachwycone, naciskając przycisk i obserwując jej taniec. W miarę jak dziecko stara się tańczyć w rytm muzyki, poprawia swoje umiejętności słuchania i motorykę ogólną. Lama z pewnością dostarczy mnóstwo uśmiechu całej rodzinie.

Plusy
 • Wspiera rozwój ruchu i umiejętności fizycznych
 • Wzmacnia rozumienie związku przyczynowo-skutkowego
 • Stymuluje zmysły słuchu i wzroku
 • Miękkie futerko zapewnia również uspokajające bodźce sensoryczne
Minusy
 • Wymaga baterii

23. Muzyczne Pudełko z Kręcącym się Jednorożcem do Przechowywania Biużterii

Jewelkeeper Girl's Musical Jewellery Storage Box with Spinning Unicorn
Dlaczego nam się podoba: Pudełko pozwala przechowywać biżuterię, pamiątki i specjalne skarby. Posiada atrakcyjny wzór jednorożca i gra, gdy jest otwarte.

Około 1 roku życia wiele małych dziewczynek otrzymuje ładne elementy biżuterii, które mogą być noszone już w wieku dziecięcym lub są przeznaczone do przechowywania na późniejsze lata. Prezent w postaci pudełka na biżuterię oznacza, że dziewczynka będzie miała gdzie przechowywać swoją biżuterię, jak również wszystkie inne skarby, które małe dziewczynki wydają się zbierać.

Pudełko do przechowywania biżuterii z kręcącym się jednorożcem ma dodatkową zaletę w postaci atrakcyjnego wzoru jednorożca, który kręci się oraz muzykę, która gra po otwarciu pudełka. Nie jest to więc tylko czysto praktyczny prezent, ale również pozwoli małej dziewczynce na chwilę zachwytu. Gdy dziecko dość szybko zrozumie, jak otworzyć i zamknąć pudełko, aby rozpocząć i zatrzymać muzykę, zacznie zwracać uwagę i rozumieć mechanizm klucza, który pozwala na odtwarzanie muzyki.

Plusy
 • Przydatne miejsce do przechowywania podarowanej biżuterii lub specjalnych skarbów
 • Atrakcyjny design jednorożca
 • Odtwarza muzykę
 • Zwiększa zrozumienie związku przyczynowo-skutkowego
 • Dostarczane z pudełkiem na prezent, więc nie wymaga pakowania
Minusy
 • Może zachęcić maluchy do zabawy z sentymentalnymi elementami biżuterii

24. Green Toys: Zabawka Ciężarówka dla Dzieci

Green Toys Dump Truck
Dlaczego nam się podoba: Zabawka jest wytrzymała, trwała i przyjazna dla środowiska zabawka, która rozwija wyobraźnię i umiejętności fizyczne.

Green Toys to synonim jakości. Ich zabawki są preferowane przez przedszkola i żłobki, ponieważ są solidne, wytrzymałe i całkowicie nietoksyczne. Wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu stanowią przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tradycyjnych plastikowych zabawek i nie zawierają BPA, PVC, ftalanów ani zewnętrznych powłok. W rzeczywistości plastik, z którego są wykonane, posiada certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością, więc jest całkowicie bezpieczny, jeśli nawet roczny maluch zdecyduje się na gryzienie jakiejkolwiek części pojazdu! Wywrotka sama w sobie zapewni dziecku pomysłową zabawę, gdy nauczy się ją pchać i ciągnąć oraz napełniać i opróżniać, poprawiając w ten sposób swoje umiejętności fizyczne i zręczność.

Plusy
 • Wytrzymałe, wykonane z myślą o trwałości
 • Przyjazne dla środowiska – wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu
 • Wspierają kreatywną zabawę
 • Działająca wywrotka rozwija umiejętności fizyczne i zręczność
 • Zachęca do ruchu, gdy dziecko pcha i ciągnie
Minusy
 • Zabawka nieco droższa niż odpowiednik z tworzyw sztucznych, który nie pochodzi z recyklingu

25. LeapFrog: Zestaw do Herbaty dla Dzieci

LeapFrog Musical Rainbow Party Learning Toy
Dlaczego nam się podoba: Wspiera pomysłową i interaktywną zabawę poprzez organizowanie herbacianego poczęstunku. Ten uroczy zestaw jest również bardzo edukacyjny i uczy kolorów, dopasowywania, kształtów i muzyki.

Każde dziecko powinno mieć swój własny zestaw do herbaty! Zachęcają one do wspaniałej zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, do interaktywnego odgrywania ról i pozwalają dzieciom eksperymentować z sytuacjami społecznymi, takimi jak urządzanie przyjęcia, dzielenie się i stosowanie manier. Zabawka LeapFrog jest idealna dla rocznych dzieci, ponieważ jest wykonana tak, aby sprostać rygorom ich zabawy. Zestaw wykonany został z mocnego plastiku z grubymi uchwytami, idealnymi dla mniejszych rączek. Można ją również łatwo wytrzeć, gdy kubeczki nieuchronnie trafią do buzi!

Zabawka edukacyjna jest niezwykle interaktywna dzięki wielu wbudowanym dźwiękom, muzyce i rymowankom zachęcającym dzieci do nauki kolorów, dopasowywania i kształtów. Szeroka gama słów i zwrotów zachęca dzieci do naśladowania i nauki języka podczas zabawy. Jest to prezent, który zapewni jednorocznemu dziecku mnóstwo rozrywki i możliwości nauki przez następne kilka lat.

Plusy
 • Zachęca do zabaw rozwijających wyobraźnię
 • Rozwija umiejętności fizyczne
 • Jest zabawką edukacyjną – uczy kolorów, dopasowywania i kształtów
 • Stymuluje zmysły słuchu poprzez piosenki
Minusy
 • Wymaga baterii

26. B. Toys: Zabawka Edukacyjna, Miękkie Klocki

B. Toys One Two Squeeze Baby Blocks
Dlaczego nam się podoba: Jest to naprawdę piękny zestaw miękkich klocków, które można ściskać i wykorzystać na wiele sposobów do otwartej zabawy, konstruowania i nauki.

B. Toys to kolejna ekologiczna marka skupiająca się na produkcji zabawek o mniejszym wpływie na środowisko, które są szczególnie bezpieczne w użytkowaniu przez małe dzieci. Miękkie klocki B. Toys są właśnie takie, wyjątkowo bezpieczne dzięki temu, że wykonane z gumowatego plastiku, zmniejszają ryzyko obrażeń lub uszkodzeń w przypadku rzucenia lub przewrócenia, a także są wolne od BPA i nietoksyczne.

Klocki celowo są produkowane w bardziej stonowanych kolorach, które tradycyjnie widzimy w zabawkach dla niemowląt, ponieważ niektóre badania sugerują, że duża ilość bardzo jaskrawych kolorów może być w rzeczywistości zbyt stymulująca dla niemowląt i małych dzieci. Z tych klocków można budować ściany i wieże, a także łączyć je z innymi zabawkami, aby uzyskać nieograniczoną rozrywkę konstrukcyjną. Klocki przedstawiają również zwierzęta, kolory, kształty i liczby, dzięki czemu, w miarę jak dzieci rosną, mogą zacząć się ich uczyć.

Plusy
 • Klocki są miękkie – nie ma ryzyka obrażeń
 • Wolne od BPA i nietoksyczne
 • Wykonane w stonowanych kolorach, aby nie stymulować nadmiernie dziecka
 • Pełnią funkcję edukacyjną – uczą kolorów, liczb i zwierząt
 • W zestawie z torbą do przechowywania
Minusy
 • Dzieci mogą z nich wyrosnąć szybciej niż z bardziej tradycyjnych klocków

27. LeapFrog: Zestaw Piknikowy dla Dzieci

LeapFrog Shapes and Sharing Picnic Basket
Dlaczego nam się podoba: Uroczy, zabawny, interaktywny zestaw piknikowy, który wspiera rozwój umiejętności społecznych, a także uczy kształtów i kolorów.

Które roczne dziecko nie lubi chodzić na pikniki lub przynajmniej udawać, że to robi? Kosz Piknikowy LeapFrog zachęca dzieci do udziału w pomysłowych i interaktywnych zabawach z dorosłymi lub innymi dziećmi, a tym samym zachęca do nawiązywania relacji społecznych. Zabawka sama w sobie promuje również naukę manier i dzielenia się, co jest naprawdę ważną częścią rozwoju społecznego dzieci.

Oprócz powyższych korzyści zabawka wydaje wiele piosenek i efektów dźwiękowych, które stymulują zmysł słuchu, wspierają rozwój mowy i języka, a także zaczynają uczyć pojęć takich jak kształt i kolor. Zabawka jest odpowiednia dla rocznego dziecka, ale starsze dzieci również będą się nią bawić, co czyni ją idealnym prezentem na długi czas.

Plusy
 • Wspiera pomysłową i interaktywną zabawę
 • Zachęca do nauki społecznej
 • Zabawka jest edukacyjna – uczy kształtów i kolorów
 • Piosenki i efekty dźwiękowe stymulują zmysły słuchu
Minusy
 • Wymaga baterii

28. Fisher-Price: Edukacyjny Fotelik Malucha

Fisher-Price Laugh & Learn Smart Stages Chair
Dlaczego nam się podoba: Własne krzesełko do siedzenia zachęca do nauki dostosowanej do wieku i etapu rozwoju dziecka.

Około 1 roku życia dzieci opanowują umiejętność podciągania się, aby stanąć, balansowania i chodzenia, a kolejną umiejętnością, którą muszą opanować, jest umiejętność siedzenia na krześle. Dla dorosłych może wydawać się to bardzo proste, ale równowaga, stabilność i siła rdzenia potrzebna, aby wejść na krzesło, usiąść na nim i z niego zejść, to coś, co trzeba rozwijać.

Krzesełko Fisher Price jest odpowiedniej wielkości dla małych dzieci, a posiadanie własnej przestrzeni zachęci je do ćwiczenia wszystkich tych umiejętności fizycznych. Poza fizycznymi korzyściami fotelik oferuje również możliwość zaangażowania dzieci w technologię i zrozumienie związku przyczynowo-skutkowego, ponieważ posiada przyciski do naciskania i elementy do interakcji. Krzesełko można zaprogramować poprzez wprowadzenie wieku dziecka, tak aby elementy edukacyjne odpowiadały jego etapowi rozwoju.

Plusy
 • Zwiększa sprawność fizyczną dziecka
 • Pełni funkcję edukacyjną – uczy kolorów, kształtów, liczb itp.
 • Zabawka jest interaktywna – zachęca do zapoznania się z technologią
 • Dostosowany do wieku i etapu rozwoju dziecka
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Z uwagi na rozmiar, wymaga miejsca do przechowywania

29. Amy & Benton: Tort Urodzinowy, Zabawka dla Dzieci

Amy & Benton Kids Birthday Cake Toy
Dlaczego nam się podoba: Dzieci uwielbiają zdmuchiwać świeczki na urodzinach, a ta zabawka pozwala im odtwarzać tę czynność tyle razy, ile chcą. Torcik pobudza wyobraźnię i pozwala bawić się z przyjaciółmi lub dorosłymi.

Tort urodzinowy dla dzieci firmy Amy&Benton to „słodka” zabawka, którą dzieci z przyjemnością wykorzystają do odtworzenia swojego przyjęcia urodzinowego i pomysłowej zabawy z dorosłymi i rówieśnikami. Na torcie znajdują się świeczki, które zapalają się jedna po drugiej po naciśnięciu przycisku, a następnie mogą być „zdmuchnięte” przez wdmuchnięcie powietrza w określone miejsce. Umiejętność skierowania oddechu w dedykowaną przestrzeń wymaga odpowiedniej kontroli mięśni twarzy i ust oraz kontroli oddechu, które są ważne dla rozwoju dźwięków mowy. Zabawka-torcik Amy&Benton zawiera również piosenki do liczenia, co pozwala budować wczesną świadomość liczb.

Plusy
 • Zachęca do pomysłowego odgrywania ról
 • Rozwija zrozumienie społeczne
 • Edukacyjna – zawiera piosenki do liczenia
 • „Zdmuchiwanie” świeczek poprawia kontrolę oddechu; ważne dla mowy
Minusy
 • Wymaga baterii
 • Nie posiada regulacji głośności

30. Fisher-Price: Kolorowa Piramida dla Dzieci

Fisher-Price Brilliant Basics Rock-a-Stack
Dlaczego nam się podoba: Klasyczna zabawka-piramida do układania w stos różnokolorowych pierścieni wprowadza pojęcie wielkości elementów i poprawia koordynację ręka-oko. Jeden z pierścieni to również grzechotka.

Zabawka piramida od Fisher-Price posiada zestaw różnokolorowych pierścieni różnej wielkości, które można układać na sobie. Poprawia to koordynację ręka-oko i wprowadza pojęcie wielkości elementów. Właściwości sensoryczne zabawki obejmują różne kolory pierścieni, różne rozmiary pierścieni oraz górny pierścień, który może być używany jako grzechotka lub jako część zestawu.

Plusy
 • Poprawia koordynację ręka-oko
 • Wprowadza pojęcie wielkości
 • Stymuluje wizualnie
 • Posiada właściwości sensoryczne – odgłosy, które wydaje grzechotka
Minusy
 • Może nie być wolna od BPA

Podsumowanie

Roczne dzieci są naturalnymi odkrywcami z pokładami mnóstwa energii i ciekawości. Potrzebują zatem dużo stymulacji w ciągu dnia. Wszystkie sugerowane tutaj zabawki i produkty są przydatne do zapewnienia różnych rodzajów możliwości uczenia się, aby wspomóc rozwój dziecka na wszystkich płaszczyznach, jak również wykorzystać wspólne zainteresowania i sposoby uczenia się.

Jeśli szukasz prezentu dla rocznej dziewczynki, który będzie przez nią uwielbiany i wykorzystywany przez wiele lat, jak również pomoże wspierać różne aspekty uczenia się, to nasze sugestie powinny Ci pomóc. Życzymy powodzenia przy wyborze idealnego prezentu!

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Krystyna Sopel
O Krystyna Sopel
Cześć, jestem Krystyna i absolutnie uwielbiam dawać ludziom prezenty. Bez względu na to, czy są to urodziny, święta, czy po prostu specjalna okazja, nie ma nic lepszego niż zobaczyć uśmiech na czyjejś twarzy, kiedy otrzymuje niesamowity prezent. Jeśli szukasz wyjątkowego podarunku, który naprawdę pokaże, jak bardzo Ci na kimś zależy, to koniecznie sprawdź moje poradniki prezentowe.